Kamyonet, apartmana çarptı! Doğal gaz borusu patladı!

İzmir Konak'ta, süpermarkete yük indirmek için park edilen kamyonet, freninin boşalmasıyla hareket etti ve apartmana çarparak durdu. Söz konusu olay, paniğe neden oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2020 15:30
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 15:30
Kamyonet, apartmana çarptı! Doğal gaz borusu patladı!

Öğle saatlerinde yaşanan olayda, bir süpermarkete yük indirilen 35 AU 7037 plakalı kamyonet, frenlerinin boşalması sonucu yokuş aşağı hızla ilerledi ve Sadık Bey Apartmanı'na çarparak durdu. Olayda, apartmanın alt katındaki dairede maddi hasar meydana geldi. Öte yandan sokaktaki doğal gaz hattıyla bağlantıyı sağlayan boru da patladı. Büyük bir gürültüyle korkuya kapılan mahalle sakinleri, hemen polise haber verdi. Yoğun doğal gaz kokusunun sardığı mahallede güvenlik önlemi aldı. Sokaktaki doğal gaz bağlantısı da kesildi.

"KENDİMİZİ DIŞARI ATTIK"

Olayı anlatan apartman sakinlerinden Hülya Sonkut, "Aniden çıkan gürültü sonrasında kendimizi dışarı attık. Park halindeki kamyonetin, freni boşalmış, sürücüsüz olarak hareket etmiş. Geçen gün de buna benzer bir kaza oldu. Burada, bir facia önlendi. Allah beterinden korusun. Doğal gaz borusu patladığı için çok berbat bir gaz vardı, çok yoğun kokuyordu. Bütün mahalleyi sarmıştı. Gelip gazı kestiler. Bunun bir daha yaşanmamasını istiyoruz" açıklamasını yaptı. 

"ÇÖKME OLDU SANDIK"

Mahalle sakinlerinden Figen Kılınç ise, "Bina yıkılıyor zannettik, bir çökme olduğunu falan zannettik. Bu süpermarketin buradan kaldırılması gerekiyor. Allah’tan sokaktan geçen yoktu. Büyük bir kaza atlatıldı. Bomba patladı zannettik. Özellikle doğal gaz patlamasından çok korktuk. Çoluk çocuk yaşlılar var, evlerinden inemiyorlar. Bu marketin burada, bu kadar yokuşta olmaması gerekiyor. Bu olay, burada daha önce en az 3 defa daha yaşandı" diye konuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)