Kamuda esnek çalışma saatleri ne oldu? İdari izinli sayılacak kişiler kimler?

Kamuda esnek çalışma saatlerinin nasıl değiştiği birçok kişi tarafından merak edilmeye başladı. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın Twitter hesabından paylaştığı genelgeye göre, bugünden itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarına başladı. Peki, idari izinli sayılacak kişiler kimler oldu? 

Yayınlanma Tarihi: 03.03.2021 16:33
Değiştirme Tarihi: 03.03.2021 16:33
Kamuda esnek çalışma saatleri ne oldu? İdari izinli sayılacak kişiler kimler?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Hafta içi ve hafta sonu yasakları ile belirli yaş gruplarındaki sokağa çıkma yasakları ile ilgili yeni kararlar alındığı kabineden kamu çalışanları için de değişiklik kararı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre, kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ancak ihtiyaç halinde Valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir.

KİMLER İDARİ İZİNLİ SAYILACAK?

Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 60 yaş ve üzerinde olan kamu çalışanları idari izinli sayılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÇAIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir. Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır." diye konuştu.