Kamu kurumlarında yeni dönem başladı!

İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrasında İstanbul'da bugünden itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu zorunlu hale getirildi. İşte detaylar... 

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 10:50
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 10:50
Kamu kurumlarında yeni dönem başladı!

HES kodunun bugünden itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarında zorunlu hale getirilmesiyle, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek kaymakamlık binası girişinde HES kodu denetimi yaparak vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.

Kaymakam Mustafa Sefa Demiryürek, “İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ve İstanbul Valiliğimizin talimatları doğrultusunda bütün kamu kurum ve kuruşlarının girişlerinde “HES” kodunun zorunlu hale getirilmesinin ilk günü. Üsküdar Kaymakamlığı olarak gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Girişte yığılmanın yaşanmaması için gerekli tedbirlerimizi aldık. Personel girişimiz ile vatandaş girişimizi ayırdık. Personel girişinde ben dahil çalışan tüm arkadaşlarımız HES kod uygulamamızı göstererek içeri giriyoruz. Vatandaşlarımız ilk günde herhangi bir yığılma oluşmaması için sırayla “HES” kodu uygulaması cep telefonunda olanlar barkod okutarak içeri alınacak, Cep telefonu olmayan HES kodu alamamış vatandaşlarımız ise burada HES kodunu alarak içeri girebilecekler” açıklamasını yaptı. 

(İHA)