Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Yaygın olarak kalıcı makyaj olarak bilinse de kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlemle kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratabilir.

27.02.2014 14:36

Yaygın olarak kalıcı makyaj olarak bilinse de kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlemle kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratabilir.

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?Bazı ufak kusurların kapatılması veya şekil bozukluklarının giderilebildiği kalıcı makyaj ile bakımlı, çekici ve genç bir görünüme kavuşmak mümkün. Kalıcı makyaj için önce makyajın yapılacağı bölgeye lokal anestezi krem sürülür ve ardından uygulama yapılacak bölge çizilir ve ardından uygulamaya geçilir.Kalıcı makyaj; mankenler, aktörler, aktrisler ve gösteri işinde çalışan birçok ünlü tarafından görünümlerini belirginleştirmek için kullanmıştır.Kalıcı göz makyajı nasıl yapılır?Diğer makyajlarda olduğu gibi uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülerek 15-20 dakika beklenir. Daha sonra uygulama yapılacak bölge çizilir. Önemli olan çok belirgin değil, doğal görünüm sağlanmasıdır. Çizimler göz yapısına uygun olmalıdır.Uygulama sonrası yapılan makyajın gerçek rengi ortaya çıkmaz. İlk önce daha koyu ve belirgin bir makyaj ortaya çıkacaktır.Bir hafta veya 10 gün sonra gerçek renk ve şekil ortaya çıkacaktır. İyileşme ile birlikte daha doğal bir hal alınacaktır.Kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?Kalıcı makyajın en çok istendiği bölgelerden olan kaşlar bayanların hem bakışları hem güzellikleri hem de kendilerini ifade etmeleri için en önemli noktalardır. Kalıcı kaş makyajı kaşların istenen dolgunlukta ve hacimde görünmesine yardımcı olur. Ancak bu makyajı herkes istediği zaman yaptıramaz. Kalıcı kaş makyajı yaptırmak isteyen bayanların hem yaş hem sağlık hem de yüzlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Ciltlerinde herhangi bir problem varsa bu tamamen sağlık açısından kalıcı kaş makyajının yapılmasına engeldir. Bir nevi dövme olan kalıcı kaş makyajı oldukça uzun süre dayanabilir ve istediğiniz kadarda yenilenebilir.Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır?Kalıcı dudak makyajı, dudakları ince olanlar dudak kontörü belirgin olmayanlar, yara sebebiyle dudak kontöründe eksiklik olanlar, simetriği bozuk olanlar için uygulanan bir yöntemdir. Uygulama, ortalama 40- 45 dakika sürmektedir. Kalıcı dudak makyajı yapılmasındaki amaç dudağı belirginleştirmektir. Dudak içini renklendirmektir. Aynı zamanda kontörleri de belirginleştirilir. Daha sonra kişinin de fikri alınarak uygulamaya başlanır. Uygulama yapılıp sabitleme işlemi bittikten sonra o bölgenin nemli kalması için nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Üç gün güneşten uzak durulmalıdır. Üç gün boyunca su ile temas edilmemelidir. Dudak ve çevresi temiz tutulmalıdır.
Yorumlar | 0
üye profil