Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Kahve kraliçesini dağa kaçırmışlar!

Kurukahveci Mehmet Efendi'nin ortaklarından 83 yaşındaki Suna S. ile kızını otomobiline çarparak kaçırıp, aile yadigarı ziynet eşyalarını silah zoruyla alan çete yakalandı. Anne-kızın şoförü Kadir Y.'nin çeteye yardım ettiği anlaşıldı

21.04.2015 11:01

145 yıllık aile şirketi Kurukahveci Mehmet Efendi'nin ortaklarından Suna S. (83) ile kızı Ayşe S.'nin (63) güpegündüz Kadıköy'den dağlık bölgeye kaçırıldığı ve soyulduğu ortaya çıktı.

Olay,Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı yakınlarında geçen yıl 23 Haziran'da meydana geldi. İddiaya göre anne-kız ABD uçuşu için Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere yola çıkmıştı. Şüpheliler, şoför Kadir Y.'nin kullandığı otomobile arkadan çarptı. Kazaya karışan araçtan inen bir kişi, anne kızın otomobilini tekmelemeye başladı. Soygunculardan Halil M. ise otomobilin sağ ön koltuğuna oturup silah çekti ve Kadir Y.'yi tokatladı. Anne-kız Ömerli Barajı'na götürülüp dağlık bölgede 6 saat dolaştırılırken başka bir araç kaçırılan aracı takip etti. 

 64'er yıl hapis istendi

Suna S. ile kızından 5 milyon lira isteyen Halil M. "Bu parayı bulamazsanız sizi öldürürüm. Merak etmeyin, işiniz bitince sizi havalimanına yetiştireceğim" dedi. "Bu parayı hemen bulamayız" cevabını alan Halil M., aile hatırası pırlanta yüzüklerini, bileziklerini ve küpelerini, yanlarındaki 15 bin lirayı ve üç kredi kartını aldıktan sonra anne-kızı dağda bırakıp kaçtı. Kartlardan 57 bin 500 liralık çekim yapıldı. Araştırma sonucunda şüphelilerin kimlikleri saptandı ve şoförün şüphelilerle tanıştığı tespit edildi. Savcılık, şoför Kadir Y., Halil M., Ayhan M., Muhammer G. ve Lütfi S. hakkında "Nitelikli yağma, alıkoyma, kredi kartının kötüye kullanılması, suç eşyasının satın alınması veya kullanılması" suçlarından her sanık için ayrı ayrı 18 yıl 9 aydan 64 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Turan Ç. hakkında da "Suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi, banka veya kredi kartlarınının kötüye kullanılması" suçlarından 3 yıldan 9 yıla kadar hapis istemiyle ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. 

Yorumlar | 0
üye profil