Kahvaltıyı beğenmeyen eski boksör annesini bıçakla rehin aldı

Kahvaltıyı beğenmeyen eski boksör annesini bıçakla rehin aldı
Yayınlanma Tarihi: 04.12.2019 10:40 | Değiştirme Tarihi: 05.12.2019 21:45

Adana Seyhan'da annesinin yaptığı kahvaltıyı beğenmeyen eski boksör Murat K., annesiyle tartışmaya başladı. Ardından kapıyı kilitleyip bıçakla rehin alan Murat K., polislerin bir bahane ile kapıyı açtırmasının ardından biber gazı ile etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. 

Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda, annesi Binnaz K. ile birlikte yaşayan eski boksör Murat K. sabah kahvaltı yapmak istedi. Ancak kahvaltıyı beğenmeyen Murat K. annesiyle tartıştı. Psikolojisinin bozuk olduğu belirtilen Murat K. annesini bıçakla rehin alıp kapıyı da kilitledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Evden kavga seslerinin gelmesi üzerine komşuları kapıyı çaldı ancak Murat K. bir türlü kapıyı açmadı. Vatandaşlar kapıyı açtıramayınca polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polislere de kapıyı açmayıp elindeki bıçakla direnen Murat K. bir taraftan da kıyafetlerini çıkardı. Çırılçıplak kalan Murat K. arkadaşlarının ikna çabasına da cevap vermedi.

Yaklaşık 1 saatlik çabanın ardından Murat K.'nın arkadaşları sigara verme bahanesiyle kapıyı açtırınca polis içeri biber gazı sıkıp anneyi kurtardı. Ancak Murat K. bıçakla direnmeye devam edip yaklaşanı bıçaklayacağını söyledi. Polis eve biber gazı sıkmaya devam edip Murat K.'nın dışarı çıkmasını sağladı. Gözleri yanan Murat K. bir süre daha direnip daha sonra elindeki bıçakla birlikte ambulansa gitti. Murat K.'nın elindeki bıçak alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.