Kahramanmaraş'ta sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen dışarı çıkan kişiye 4 bin 93 lira ceza yazıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün de devam ediyor. Kahramanmaraş'ta, ehliyetsiz T.K., sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen dışarı çıktı. Polise yakalanınca lahmacun yaptırmak için dışarı çıktığı söyleyen şahısa toplam 4 bin 93 lira ceza yazıldı.

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2020 14:27
Değiştirme Tarihi: 03.05.2020 14:27
Kahramanmaraş'ta sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen dışarı çıkan kişiye 4 bin 93 lira ceza yazıldı

Atatürk Bulvarı'nda 06 GDH 12 plakalı otomobiliyle giden T.K., Kıbrıs Meydanı'nda polis tarafından durduruldu. Aracının egzozunun abartı ses geldiğini fark eden ekipler; yaptıkları incelemede ehliyeti olmayan T.K.'nın otomobilinde abartı egzoz olduğunu ve sigortasının da bulunmadığını tespit etti. Lahmacun yaptırmak için dışarı çıktığını ifade eden T.K.'ya ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 473 lira, abartı egzozdan 1228 lira trafik cezası, sokağa çıkma yasağını ihlalden de Kabahatler Kanunu'na göre 392 lira idari para cezası olmak üzere toplam 4 bin 93 lira para cezası yazıldı.

Polislerin idari işlemleri yapmasının ardından araç sigortası olmadığı için trafikten de men edilerek otoparka çekildi. Ruhsat sahibine de aracın sigortasını yaptırmadığı için 132 lira trafik cezası yazılacağı öğrenildi.

DHA