Kahramanmaraş'ta polisi şehit eden Muhammet Karataş'ın cesedi morgda kaldı

Gelen bir son dakika haberine göre, Kahramanmaraş'ta dün bir polisimizi şehit eden, yaralı şekilde kaçtıktan sonra yakalanıp hastaneye kaldırıldıktan sonra ölen katilin cesedi morgda kaldı. Muhammet Karataş'ın cesedi için hiçbir kurum ve kuruluş araç tahsis etmedi. Katilin babasının otomobil ile cesedi götürmesine de izin verilmedi. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 04.12.2020 16:04
Değiştirme Tarihi: 04.12.2020 16:04
Kahramanmaraş'ta polisi şehit eden Muhammet Karataş'ın cesedi morgda kaldı

Antalya'da arkadaşını öldürüp kayıplara karışan Muhammet Karataş'in izine dün Kahramanmaraş'ta ulaşılmıştı. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bu bilgi üzerine harekete geçti ve Karataş'ın kaldığı otele baskın düzenledi. 

Hakkında yakalama kararı bulunan Karataş, polisi görünce havalandırma boşluğunun olduğu alana girip polislere ateş açtı. 

Saldırıda polis memurlarından Barış Göl karın bölgesinden, diğeri ise bacağından yaralandı. Yaralanan polislerden Barış Göl, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit düştü.

'DUR' İHTARINA UYMAYINCA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Olaydan sonra kaçan ve Şazibey Mahallesi'ndeki av bayisinden mermi satın almak isterken, polis ekiplerini fark edince kaçmaya başlayan cinayet şüphelisi Muhammet Karataş, 'dur' ihtarına uymayınca ateş açılarak, etkisiz hale getirildi.

Yaralanan saldırgan kaldırıldığı Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörük Selim Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binasında hayatını kaybetti.
Polis katili Muhammet Karataş'ın cesedi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Morgu’na getirildi.

CESEDİ MORGDA KALDI

Buradaki işlemlerin ardından babası ile memleketine götürüleceği beklenen saldırganın cesedi için hiçbir kurum ve kuruluş araç tahsis etmedi. Katilin babasının otomobil ile cesedi götürmesine de izin verilmediği öğrenildi.

Kaynak: DHA