Kahramanmaraş'ta bulunan ve yıkılacağı açıklanan Dünyanın En Saçma Binasına talipli çıktı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımına karar verilen ve yeniden gündeme gelen 18 katlı Dünyanın En Saçma Binası'na 30 milyon TL vermek için hazır olduğunu söyleyen iş insanı Mustafa Gök talip oldu. Özel İdare İş Merkezi olarak da bilinen bina, Google'da aratma yapıldığında Dünyanın En Saçma Binası olarak ilk sırada yer alıyor. Mustafa Gök, talip olduğu binaya ilişkin ise şunları söyledi: "Şehrin depreme dayanıklı en sağlam binasını yıkmak yerine gerekli tadilâtlarla bir marka yapıp şehrimize kazandırmalıyız. İhale ile satılması durumunda binaya 30 milyon lira ile talibim" 

Yayınlanma Tarihi: 10.09.2020 10:52
Değiştirme Tarihi: 10.09.2020 10:52
Kahramanmaraş'ta bulunan ve yıkılacağı açıklanan Dünyanın En Saçma Binasına talipli çıktı


Görünüşü nedeniyle Google'da DÜnyanın En Saçma Binası olarak ilk sırada yer alan ve Kahramanmaraşlılar tarafından Sarı Bina olarak bilinen Özel İdare İş Merkezi'nin, geçtiğimiz günlerde yıkılacağı belirtilmişti. Adres tarifi yapmak ve buluşma noktası olarak kentin simgesi haline gelen binaya müteahhitlik yapan iş insanı Mustafa GÖk talip oldu.

Binanın yıkılacak olmasını ülke ve şehir için bir kayıp olarak gören Mustafa Gök, binanın satışa çıkarılması durumunda 30 milyon lira vermeye hazır olduklarını ifade etti.  

Binanın 8 şiddetinde depreme dayanıklı olduğunu söyleyen, Mustafa Gök, "Kafamızda çeşitli düşünceler var, şehrimize bir marka kazandırma amaçlı bir otel konsepti düşünüyoruz. Üstü restoran altında dükkanları, fitness salonları, düğün salonu olan komple bir tesis olarak düşünüyoruz. Çünkü binamızın altında 3 kat otoparkı var. Buraya yapacağınız yeni bir binanın şehrin trafiğine ekstra bir yük getirmemesi gerek. Binanın içerisindeki otopark kendi yükünü hafifletecek. Ondan dolayı binanın yıkılması bence şehrimiz için büyük bir kayıp olur" dedi.

Kaynak: DHA