Kahraman komando yeniden Suriye'ye gitmek istiyor

Geçen sene düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda ağır yaralanan Bekir Kerkez sağlığına kavuştu ve Barış Pınarı Harekatı'nda kendisine verilecek görevi bekliyor.

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2019 16:12
Değiştirme Tarihi: 15.10.2019 16:13
Kahraman komando yeniden Suriye'ye gitmek istiyor

Geçen sene Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda 9 arkadaşını şehit veren, kendisi de ağır yaralanan Komando Uzman Çavuş Bekir Kerkez, 4 aylık yaşam mücadelesini kazanarak sağlığına kavuşmuştu. Derin yarasına rağmen gaziliği düşünmeyen ve birliği ile Ceylanpınar'a giden uzman çavuş, Barış Pınarı Harekatı'nda verilecek görevi bekliyor.

BİRLİĞİNE GERİ DÖNDÜ

Bornova Jandarma Tugay Komutanlığında görevliyken Zeytin Dalı Harekatı sırasında 9 arkadaşı ile birlikte Suriye'ye sevk edilen Uzman Çavuş Bekir Kerkez'in 9 arkadaşı şehit olurken, kendisi ise boğazına isabet eden şarapnel parçası nedeniyle ağır yaralandı. 4 ay yaşam mücadelesi veren Uzman Çavuş Bekir Kerkez, tedavisinin ardından yeniden sağlığına kavuştu. Gaziliği düşünmeyen Kerkez, askerlik görevine geri döndü. Tokat Jandarma Komando Taburu'na görevlendirilen Kerkez, yeni birliği ile birlikte bu kez Suriye sınırına gönderildi. Birliği ile Ceylanpınar'a gelen Komando Uzman Çavuş Kerkez, Barış Pınarı Harekatı için görev bekliyor.

OĞLUYLA GURUR DUYUYOR

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan anne Hatice Kerkez ise oğlu ile gurur duyduğunu söylerken, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan tüm askerler için dua etti.
Köy korucusu ağabey Muharrem Kerkez ise kardeşi ile telefonla konuştu. Anne ve ağabeye duygusal anlar yaşatan Bekir Kerkez telefonda, "Beni merak etmeyin biz iyiyiz, moralimiz yerinde. İnşallah bir an önce görevi bitirip geleceğiz" diye konuştu.