Kağıthane'de şaşırtan olay: 5 milyonluk araç yolda kaldı sürücüsü bırakıp gitti

Ferrari F12 Berlinetta marka lüks aracıyla Almanya'dan Türkiye'ye gelen Türk sürücü, Kağıthane'de yolda kaldı. Aniden stop eden aracın motor bölümünü açan sürücü, ne olduğunu anyalamazken, yoldan geçen bir başka sürücüden akü takviyesi yapmayı denedi. Ferrari'yi çalıştırmak için bu yöntem de faydalı olmazken, gelen tamirciler de ne olduğunu anlamadı. Türk sürücü, çare bulamayınca aracı yol ortasında bırakıp ayrıldı. Ferrari F12 Berlinetta'nın güncel fiyatının 5 milyon TL olduğu öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 12.12.2020 10:01
Değiştirme Tarihi: 12.12.2020 10:01

Almanya’dan 5 milyon lira değerinde olan Ferrari F12 Berlinetta marka ultra lüks otomobiliyle geçtiğimiz günlerde yola çıkan Türk bir sürücü, dün saat 18.00 sıralarında Seyrantepe’de işlek bir cadde üzerinde seyrettiği esnada aracın aniden stop etmesi sonucu yolda kaldı. Neye uğradığını şaşıran sürücü, defalarca aracı çalıştırmaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

5 milyon liralık araca akü takviyesi

Bunun üzerine sürücü aracının aküsünün bittiğini düşünerek çevredeki sürücülerden yardım istedi. Sürücünün yardımına koşan diğer bir sürücü, 100 bin lira değerindeki aracını yanaştırarak 5 milyon lira değerindeki araca kabloyla akü takviyesi yapmaya başladı. Takviye sonrası direksiyon başına geçen sürücü, aracını çalıştıramadı.

Tamircilerde sorunu çözemedi

Aracında başka bir sorunun olduğu düşünen sürücü, olay yerine çok sayıda tamirci çağırdı. Aracın başına gelen tamirciler de sorunu bulamayınca aracı yol ortasında bırakıp ayrıldı. Aracın yerinden oynamaması nedeniyle de aracın çekiciye konulamadığı öğrenildi.