Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kısıtlamalar ne zaman sona erecek?

Kafeler ve restoranların ne zaman açılacağı binlerce kişinin merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle, kafe ve restoranlarda gel al ve paket servis uygulaması sürmeye devam ediyor. Peki, Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kısıtlamalar ne zaman sona erecek? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısıtlama açıklaması.

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 12:15
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 12:15
Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kısıtlamalar ne zaman sona erecek?

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm kafeler ve restoranlar sadece gel al ve paket servis olarak hizmet verebiliyor. Kafeler ve restoranların ne zaman açılacağı ise birçok vatandaş tarafından merak konusu oldu. Sokağa çıkma yasağında lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri saat 20.00'ye kadar paket servis/gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebiliyor. Peki, Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kısıtlamalar ne zaman sona erecek? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısıtlama açıklaması.

KAFELER VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Henüz kafe ve restoranların açılış tarihi ile ilgili net bir tarih açıklaması yapılmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta başındaki Kabine Toplantısı gündeminin en önemli konusunun, Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler olduğunu belirterek, alınan tedbirler sayesinde salgının artış hızını gözle görülür bir şekilde geriletmeyi başardıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ‘Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle birlikte daha önce de yaptığımız gibi elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız ama her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır.’ dedi.

PAKET SERVİS DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre; sokağa çıkma yasağında lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri saat 20.00'ye kadar paket servis/gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu iş yerlerinin cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebiliyor.