Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte yaşanan son gelişmeler

Tüm Türkiye'yi etkisi altına lan koronavirüs salgınına yönelik tedbirler devam ederken, kafe ve restoran işletmeciliği yapan vatandaşlar, işletmelerinin ne zaman açılacağını merak ediyor. Erdoğan, merakla beklenen restoran ve kafelerin açılmasına ilişkin ise yol haritasının önümüzdeki günlerde belirleneceğini açıkladı. Erdoğan, "Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 10:24
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 10:24
Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte yaşanan son gelişmeler

Dün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında binlerce kafe ve restoran işletmecisi son durumu sorgulamaya başladı. Gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafe ve restoran işletmecilerine müjdeyi verdi. Peki, Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte yaşanan son gelişmeler

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Türkiye salgınla mücadelede "yerinde karar" dönemine geçerken, Kabine toplantısı sonrası açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mart başı itibarıyla kademeli normalleşme döneminin başlayacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mart başı itibarıyla kademeli normalleşme döneminin başlayacağını belirterek, "İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. " dedi.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILACAK MI? 

Kafe ve restoranlara da değinen Erdoğan şunları söyledi;

Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz.

İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.