Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Gözler kabine toplantısında...

Kafeler ve restoranların ne zaman açılacağını merak eden yüz binlerce vatandaş, konuyla alakalı internet üzerinden yaşanan son gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Koronavirüs vaka sayısındaki düşüş nedeniyle kafe ve restoranların açılacağı zamanı merak eden vatandaşların gözü bugün yapılacak olan kabine toplantısına çevrildi. Peki, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte son gelişmeler...

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2021 09:51
Değiştirme Tarihi: 01.02.2021 09:51
Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Gözler kabine toplantısında...

Kafeler ve restoranların açılışıyla ilgili araştırmalar sürmeye devam ediyor. Binlerce kafe ve restoran işletmecisinin merakla beklediği açıklamanın bugün gerçekleşecek olan kabine toplantısı sonrasında yapılması bekleniyor. Peki, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kafe ve restoranların açılışıyla ilgili bir açıklama yapıldı mı? İşte yaşanan son gelişmeler.

Kafe ve restoran işletmecilerinin beklentilerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği 1 Şubat tarihli kabine toplantısında belli olacak. Restoran ve kafelerin belli kurallar ile açılabileceği, buralara HES koduyla girilmesine ilişkin yeni düzenlemeler yapılabileceği tartışılıyor.

KAFELER VE RESTORANLARIN DURUMUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafeler ve restoranlarla ilgili yöneltilen soruya “Gerek okullarla alakalı, gerekse biliyorsunuz son dönemde bu restoranlarla ilgili, bütün bu açık mekanlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya ister istemez gayret ettik. Ve bu konuda şu anda lokantalarımızı vesaire biraz gözetleme gibi bir düşüncemiz var.

ESNEME YAPILABİLİR

Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir" demişti.”