Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? 1 Haziran'da kafeler açılıyor mu?

Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı, gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı sonrasında belli olacak. 1 Haziran öncesi alınacak kararı merakla bekleyen işletme sahipleri, alınacak karara göre ön hazırlıklarını yapacak. Peki, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? 1 Haziran'da kafeler açılıyor mu?

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2021 15:48
Değiştirme Tarihi: 31.05.2021 15:48
Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? 1 Haziran'da kafeler açılıyor mu?

Kafeler ve restoranlar için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir iş yerleri kapalı olan ve sadece paket servis şeklinde çalışabilen işletmeler, müşteri kabulünün olacağı zamanı bekliyor. Peki, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? 1 Haziran'da kafeler açılıyor mu?

KAFELER AÇILIYOR MU? 

Kademeli normalleşme kapsamında paket servis ve gel al şeklinde hizmet veren restoran, kafe ve lokantaların yarından itibaren müşteri kotası, açık alanda hizmet şartı, HES kodu zorunluluğu ve mesafeli oturma şartıyla açılması bekleniyor.

Restoran, kafe ve lokantaların kapalı alanlarının ise bir sonraki kabine toplantısında ele alınarak, temmuz ayından itibaren yarı kapasiteyle hizmet vermeye başlatılması öngörülüyor.

Restoran ve kafeler için alınan net karar, bugün Kabine Toplantısı sonrasında açıklanacak.