Kafeler bugün açık mı? Kafeler ve restoranlar saat kaça kadar açık olacak?

Tüm Türkiye'de merakla beklenen koronavirüs kararlarının açıklanmasıyla birçok vatandaş kafelerin bugün açık olup olmadığını sorgulamaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıkladığı yeni koronavirüs kararlarıyla birlikte, kafe ve restoranların 1 Haziran'dan faaliyete geçeceğini duyurmuştu. Peki, kafeler bugün açık mı? Kafeler ve restoranlar saat kaça kadar açık olacak?

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2021 11:28
Değiştirme Tarihi: 01.06.2021 11:28
Kafeler bugün açık mı? Kafeler ve restoranlar saat kaça kadar açık olacak?

Kafeler ve restoranlar saat kaça kadar açık olacak sorusunun yanıtı, açıklanan yeni koronavirüs kararlarının ardından sorgulanmaya başladı. Kafeler ve restoranlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik açıklamalarda bulundu. Peki, kafeler bugün açık mı? Kafeler ve restoranlar saat kaça kadar açık olacak? İşte detaylar.

Restoran, lokanta ve kafeterya gibi yeme içme yerleri, sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında masaya servis yapılabilecek. Bu mekanlarda pazar günleri ise sadece paket servisi yapılacaktır.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN KAFE VE RESTORANLAR İÇİN GENELGE DAHİLİNDE AÇIKLAMA 

Yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi); Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen tüm kurallara uyulması, masalar arasında her yönden 2 metre, yan yana sandalyeler arasında 60 cm mesafe bırakılması,

Aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi,kaydıyla,

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında masada servis, gel-al ve paket servis, 21.00 - 24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis,Pazar günleri ise 07.00 - 24.00 saatleri arasında sadece paket servis, şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir. Aynı zamanda kafelerde oyun oynatılması yasak olacak.

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 - 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Öte yandan kapalı yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları, nargile salonu/kafeleri ile gazino, taverna, birahane gibi iş yerlerinin faaliyetlerine yeni bir karar alınıncaya kadar ara verilmesine devam edilecektir.