Kafe ve barlar kapatıldı gençler otellere akın etti: "Tüyler ürpertici" şeyler yapıyorlar

Koronavirüs salgını nedeniyle Hollanda'da kafe ve barlar kapalı. Bu durum ise, gençleri eğlenmek için başka bir alternatife yönlendirdi. Hollandalı gençler şimdilerde otel odası kiralayıp kalabalık partiler düzenliyor. Vaka artışının yaşandığı ve önlemlerin umursanmadığı Hollanda'da polislerin en çok uğraştığı konulardan biri de gençlerin bu davranışı oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2020 14:34
Değiştirme Tarihi: 19.10.2020 14:34
Kafe ve barlar kapatıldı gençler otellere akın etti: 'Tüyler ürpertici' şeyler yapıyorlar

BBC Türkçe'de yer alan habere göre bu partilerde 'Tüyler ürpertici' şeylerin yapıldığı ve Amsterdam'daki otellere yoğun talebin olduğu belirtiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan polis sözcüsü, Het Parool gazetesine, 'Çocuklar daha önce çadırlarda buluşurdu ancak artık bu mümkün değil, aile bireyleri evde olduğu için de evde bir araya gelemiyorlar, bu nedenle de otelleri tercih ediyorlar' dedi. 

Polis, gençlerin kiralanan bu otel odalarında 'Tüyler ürpertici birçok şey' yaptı derken, bu tüyler ürpertici olaylara dair herhangi bir ayrıntı vermedi. Polisin şu sıralar en çok kafa patlattığı konulardan biri olan bu partilerde gençler 8 kişilik odalarda 40-50 kişi bir araya gelip eğleniyor. 

Hollanda'nın ünlü oteller zinciri Van der Valk'ın Amsterdam'daki yönetici Tymen Simons, uzun zamandır otel odasında parti yapan gençlerle uğraştıklarını ifade etti. 

Otellerdeki genç sayısının arttığını söylyen Simons, salgın sonrası otel fiyatlarının da düşmesiyle birlikte gençlerin işinin daha da kolaylaştığını belirtti. 

Otel yöneticisi, "Herkes kişi başı 10 euro verse, istedikleri odayı kiralayabiliyorlar" diye konuşuyor. Simons, 18 yaşından büyük birinin resepsiyondan anahtarı almasından sonra, döner kapıdan geçen herkesin hangi odaya gittiğini kontrol etmenin zor olduğunu vurguluyor.

Normal olarak kafeye, bara giden ya da parklarda buluşan gençlerin şimdi otel odalarına yönelediğini belirten Simons, bunu yeni bir "baş ağrısı" diye niteliyor.

Bu nedenle katı önlemler aldıklarını anlatan otel yöneticisi, odalarda gülme gazı, uyuşturucu ve sigara kullanımının kesinlikle yasak olduğunu anlatıyor. Simons, Bu yüzden haftada birkaç kez, bazı müşterileri dışarı attıklarını söylüyor.

Ibis Budget Amsterdam Oteli de, gençlerden son dönemde yoğun talep alıyor. Ancak otel yönetiminin, kredi kartı ve depozito koşulu ve tüm katılımcıların doğum tarihinin kontrol edileceği uyarısı nedeniyle oda kiralayan pek fazla olmuyor.

Hollanda polisi, bu yeni eğilimi tartışmak ve alınabilecek önlemleri görüşmek için orta öğretim kurumlarının yöneticilerine başvuracak.

Etiketler: hollanda