Kadir Şeker, savcının 'Elinde bıçağın ne işi vardı?' sorusuna bu yanıtı vermiş

İstanbul'da 5 Şubat 2020 günü Konya Selçuklu'daki Piri Reis Parkı'nda sevgilisi Ayşe Dırla'ya şiddet uyguladığı öne sürülen Özgür Duran'a engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak Duran'ın ölümüne sebebiyet veren Kadir Şeker olayıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Tutuklu Kadir Şeker'in, olayın keşfi sırasında soruşturmayı yürüten savcının sorduğu, 'Elinde bıçağın ne işi vardı?' sorusuna 'Bıçağı internetten tespih çeker gibi oyun oynamak için aldım' karşılığını verdiği ortaya çıktı. Yaşanan olay, uzun süre sosyal medyanın gündeminde kalırken, Kadir Şeker 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.  

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 10:23
Değiştirme Tarihi: 05.10.2020 10:23
Kadir Şeker, savcının 'Elinde bıçağın ne işi vardı?' sorusuna bu yanıtı vermiş

Son dakika haberine göre, Konya'da 5 Şubat günü yaşanan ve uzun süre gündemde kalan Kadir Şeker olayıyla ilgili yeni gelişmeler var. Olay yerindeki keşif sırasında, Kadir Şeker'in, savcıya verdiği ifadelerin detayları da ortaya çıktı.

Keşif sırasında savcının "Elinde bıçağın ne işi vardı?" sorusuna, Kadir Şeker'in "Bıçağı internetten elimde tespihle oynar gibi oynamak için aldım" karşılığını verdiği tunanağa yansıdı. Bir görgü tanığı ise ifadesinde, Kadir Şeker'in yere düşen Özgür Duran'a tekme attığını, "Lanet olsun" dedikten sonra arkasını dönerek gittiğini kaydetti.  Özgür Duran tarafından darbedildiği öne sürülen Ayşe Dırla hakkında 9 Şubat günü Konya Numune Hastanesi'nden verilen raporda ise 'Darp, cebir izi yoktur' ifadeleri yer aldı.

Özgür Duran'ın annes Mübeyyen Güner Dalkılıç ise hak etmedikleri durumlar yaşadıklarını, kadına şiddet diye bir şeyin olmadığını ve Ayşe Dırla'nın darbedilmediğine dair raporun olduğunu ifade etti.  

Oğlu Özgür Duran ile Ayşe Dırla'nın parkta yüksek sesle tartıştığını, oğlunun o esnada kameriyeye yumruk attığını belirten Dalkılıç, şöyle konuştu:

"Parkta Ayşe'nin ağlaması sonucu Kadir Şeker, yanlarına giderek 'Neden kadına şiddet uyguluyorsun?' diyor. Oğlum da 'Kadına şiddet uygulamıyorum. Biz sadece tartışıyoruz. Sen evine git' diyor. Oğlum ve Ayşe Dırla, defalarca 'git' demelerine rağmen Kadir Şeker, elinde bıçakla kameriyeye geliyor. Kadir Şeker'in bıçakla geldiğini Ayşe Dırla görüyor. Ayşe bıçağı görür görmez Özgür'ü kenara çekmiş. Ayşe de 'Ablam sen git, o benim eşim, tartışıyoruz' demiş. Şimdi ben soruyorum, Kadir Şeker elinde bıçakla neden geldi? Niçin geldi? Defalarca uyarmalarına rağmen neden dönüp gitmedi? Neden bir polisi aramadı? Neden birilerinden yardım istemedi? Çünkü kadına şiddetin olmadığını kendisi de biliyor."

Oğlu Özgür Duran'ın sabıkası olduğu için yargılanmaması gerektiğini, yaptığı hataların bedelini cezaevinde yatarak çektiğini ifade eden Mübeyyen Güner Dalkılıç, "O konularla bu konuların ne alakası var. Onlar kadına şiddet diyerek yola çıkıyorlar. Benim dediğim gibi kadına şiddet yok. Kadir Şeker de bunu biliyor. Çocuğumu yaralıyorsun orada, neden yardım etmedin? Neden tampon yapmadın? Suriyeli bir vatandaş koşarak gelip tampon yapıyor. Kadir Şeker, yerde can çekişen oğluma tekme atarak 'Allah kahretsin' diyor. Nerede kaldı merhametliği vicdanı" dedi.

Kaynak: DHA

Etiketler: Kadir Şeker