Kadir Şeker kurtarmaya çalışırken cinayet işlemişti: Ayşe Dırla'nın kız kardeşi de eroin ile yakalandı

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında 900 gram eroin ile yakalanarak tutuklanan Ayşe Dırla'nın bu kez de kız kardeşi Figen Dırla 3 kilo eroinle yakalandı. Ayşe Dırla, Konya'da erkek arkadaşı Özgür Duran ile tartışma yaşarken, bu olayı kavga zannedip müdahalede bulunan Kadir Şeker'in, Özgür Duran'ı çıkan boğuşmada kalbinden bıçaklayarak öldürmesiyle gündeme gelmişti.

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2021 13:16
Değiştirme Tarihi: 12.06.2021 13:16
Kadir Şeker kurtarmaya çalışırken cinayet işlemişti: Ayşe Dırla'nın kız kardeşi de eroin ile yakalandı

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin uyuşturucu ile mücadele kapsamında yaptığı detaylı çalışmalarda Konya’ya uyuşturucu madde getireceği tespit edilen oto kurtarma çekici olan bir araç takibe alındı. Narkotik ekipleri şehre gelen araca operasyon gerçekleştirerek yakaladı. Araçta hassas burunlu Narkotik köpeği ile yapılan aramada köpek motor kısmına yakın yan bölüme tepki verdi. Ekiplerin yaptığı aramada ön kaputundaki altına bilenmiş vaziyette 3 kilo eroin ele geçirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

KADİR ŞEKER'İN KURTARDIĞI AYŞE DIRLA'NIN KIZ KARDEŞİ EROİNLE YAKALANDI

Yakalanan eroinle ilgili araçta bulunan 1 kadın, 1 erkek 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadının kimliği ise tanıdık çıktı. Gözaltına alınan Figen Dırla’nın (33), Kadir Şeker’in şiddet gördüğünü düşünerek kurtarmaya çalıştığı, sonrasında da eroinle yakalanarak cezaevine gönderilen Ayşe Dırla’nın kız kardeşi olduğu ortaya çıktı. Figen Dırla ve araçtaki Erdal Güneş (42) gözaltına alındı.

AYŞE DIRLA DA UYUŞTURUCU İLE YAKALANARAK TUTUKLANDI
Kadir Şeker'in kurtarmaya çalıştığı Ayşe Dırla da eroin ile yakalanarak tutuklandı. Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 29 Kasım 2020 tarihinde düzenlediği operasyonda bir araçta 900 gram eroin ele geçirildi. Araçta bulunan 1 kadın, 1 erkek 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadının, Kadir Şeker'in şiddet görürken kurtarmaya çalıştığı sırada öldürdüğü Özgür Duran'ın kız arkadaşı Ayşe Dırla olduğu ortaya çıktı. Ayşe Dırla ve araçtaki Murat Hanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(İHA)