Kadir Şeker'in tutukluluğuna devam kararı verildi

Konya'da sevgilisini döven Özgür Duran'ı engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 20 yaşındaki Kadir Şeker hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Kadir Şeker'in tutukluluk halinin devamına karar verildi. Kadir Şeker'in 24 Haziran'da mahkemeye çıkarak detaylı savunma yapması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2020 12:23
Değiştirme Tarihi: 27.05.2020 12:25
Kadir Şeker'in tutukluluğuna devam kararı verildi

5 Şubat akşamı Konya'da meydana gelen olayda 35 yaşındaki Ayşe D'yi bir parkta döven sevgilisi Özgür Duran'a müdahale etmek isteyen 20 yaşındaki Kadir Şeker'in elindeki bıçak Duran'ın kalbine isabet etmişti. Çıkan arbedede Özgür Duran hayatını kaybetmiş, Kadir Şeker, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında Kadir Şeker'e 'kasten adam öldürme' suçundan iddianame düzenlendi. İddianamede, yargılamanın müebbet hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. Ayrıca 'yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi. İddianame 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken Kadir Şeker, 28 Nisan tarihinde ilk kez hakim karşısına çıktı. Koronavirüs salgınının ülkemizde de görüldüğü o günlerde Şeker SEGBİS sistemi ile duruşmaya katılmıştı ve savunmasını ayrıntılı olarak yüzyüze yapmak istediğini talep etmişti. Ardından mahkeme  Şeker'in tutukluluk halinin devamına karar vermiş ve duruşmayı ertelemişti. 

TUTUKLULUĞA DEVAM KARARI

Bugün Kadir Şeker'in tutukluluk hali ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.  Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dosyaların incelenmesi üzerine Kadir Şeker'in tutukluluk haline devam kararı verildi. Şeker 24 Haziran tarihinde mahkemeye çıkarak savunmasını yapacak.

DHA