Kadir İnanır milletvekili adayı oluyor mu? Açıklandı...

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2015 17:00
Değiştirme Tarihi: 03.02.2015 17:00
Kadir İnanır milletvekili adayı oluyor mu? Açıklandı...

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Seçime parti olarak gireceğiz"
Seçimlere parti olarak katılacağını açıklayan Demirtaş, Kadir İnanır'ın adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada 'HDP olarak seçimlere parti olarak gireceğiz. Kadir İnanır da sağlık nedeniyle aday olamayacak' dedi.

O afişe HDP'den jet  yanıt
Murat Boz, Kadir İnanır gibi ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı "Oyum HDP'ye" afişiyle ilgili de HDP'den açıklama geldi: Çalışmayla ilgimiz yok. Ciddi yanlış anlamalara neden olabilir

Sosyal medyada "Oyum HDP'ye" adıyla başlatılan ve Kadir İnanır'dan Murat Boz'a, Nazlı Ilıcak'tan Altan Erkekli'ye çok sayıda ünlü ismin fotoğrafının da kullanıldığı afiş için açıklama yaptı. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Bu çalışmayla ilgimiz yok" denildi.

"Etik olarak uygun değil"
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Sosyal medyada 'Oyum HDP'ye' spotuyla bazı tanınmış kişilerin fotoğrafları kullanılarak üretilmiş görsellerin kurumsal HDP Sosyal Medya hesaplarıyla herhangi bir ilgisi yoktur. İyi niyetle hazırlanmış olsa da, kişinin kendi isteği dışında fotoğrafının bu şekilde kullanılması etik olarak uygun değildir. Ayrıca hangi partiye oy vereceğini henüz açıklamamış kişilerin bu şekilde etiketlenmesi hem ciddi yanlış anlamalara neden olabilir, hem de o kişilere ve partimize zarar verebilir. 'Oyum HDP'ye' çalışması yapanlar, izni alınmayan kişilerin fotoğraflarını kesinlikle kullanmamalıdır.

HDP'nin tepki gösterdiği bu afiş sosyal medyada dolaşıma girmişti.
İlgili Sayfalar: Playlist