Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Okul müdürüne şok saldırı!

Eline aldığı taşla kadın okul müdürüne ölümüne saldırdı...

07.01.2016 12:36

Başkent'te bir ilköğretim okulunda müdür olarak görev yapan kadın öğretmen, kaldığı apartmanın girişinde öğrencisinin taşlı saldırısına uğradı. Kafasına ve yüzüne inen taş darbeleriyle kanlar içinde yere yığılan talihsiz kadının yardımına komşuları koştu.

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir ilköğretim okulunda müdür olarak görev yapan Ayşe K., kaldığı apartmanın girişinde taşlı saldırıya uğradı. Akılalmaz saldırı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara'da bir ilköğretim okulunda müdür olarak görev yapan Ayşe K. okuldan çıkıp evinin yolunu tuttu. Kadın öğretmen, geçmesi için yol verdiği çocuğun arkasından gelip taşla defalarca başına vuracağından habersiz apartmanına girdi. Ama o, apartmana girmeden önce sadece 15 yaşındaki bir öğrenci, binaya elindeki taşla girdi ve beklemeye başladı. Kaldırımlar ve çevre düzenlemesi için kullanılan kilit taşını arkasına saklayan zanlı, müdür kapıdan girdiği sırada çıkıyormuş gibi yaptı.

Ayşe K. yol verdi ama bir anda başına inen taş darbeleriyle neye uğradığını şaşırdı. Müdürü olduğu okulun öğrencisi taş darbelerini hunharca kafasına yüzüne indirdi. Kurtulmaya çalışsa da ilk etapta başarılı olamadı. Zanlı son bir hamle yapıp kaçtı. Çaresiz kadın olayın şokuyla ayağa kalkıp çığlıklarla komşularının ziline basarak yardım istedi ama daha fazla dayanamadı ve kendini yere bıraktı. Kanlar içinde yere yığılan öğretmeni gören apartman sakinleri şoke oldu. Komşularının hemen sağlık ekiplerine haber vermesinin ardından kadın öğretmene ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Talihsiz kadın daha sonra sedyeye alınarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Zanlı halen kayıp

Zanlı kayıplara karıştı. Niye saldırdığı halen tespit edilemedi. Olayın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, güvenlik kameralarında yüzü son derece açık ve net olan zanlı bir türlü yakalanamadı.

Öte yandan saldırıya uğrayan müdürün yardımcısının da 5 ay önce makamında silahlı saldırıya uğradığı öğrenildi. İddia göre, iki öğretmen okul çevresinde madde bağımlılarına göz açtırmıyordu. Bu nedenle öğretmenlere yönelik saldırıları gerçekleştirenlerin madde bağımlısı öğrenciler olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Yorumlar | 0
üye profil