Kadıköy’de yılbaşı gecesi kadını taciz eden sapık yakalandı

Kadıköy’de yılbaşı gecesi kadını taciz eden sapık yakalandı
Yayınlanma Tarihi: 10.01.2020 14:34
Değiştirme Tarihi: 10.01.2020 14:34

Bir şahsın, yılbaşı gecesi sokakta yürüyen kadına cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülmüştü. Son dakika haberine göre o şüpheli yakalandı. Sapık adamın, kadını takip etmesi ve olay yerinden koşarak kaçması güvenlik kameralarına da yansıdı.

Kadıköy'de Hasanpaşa Mahallesi'nde meydana gelen ve güvenlik kameralarına yansıyan olayda sokakta yürüyen bir kadın onu takip eden kimliği belirsiz bir kişi tarafından cinsel saldırıya uğradığını iddia etmişti. Şüphelinin genç kadını takip etmesi ve olay yerinden koşarak kaçması güvenlik kameralarına da yansımıştı.

Şüpheli, kadının çığlıkları üzerine olay yerinden koşarak uzaklaşmış ve kadın olayın ardından polise giderek şikayette bulunmuştu. Olay hakkında soruşturma başlatan Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi yakalamak için çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENİP KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Polis ekipleri, 68 güvenlik kamerasını inceledikten sonra şüphelinin kimliğini kameralardan tespit etti. Şüpheli dün akşam saatlerinde Kadıköy, Fikirtepe'de Özbey Caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı. Kadıköy Aile ve Kadın Koruma Birimi ekiplerince yakalanan şüpheli Fatih K. , taciz edildiği iddia edilen S.Y. tarafından da teşhis edildi. Gözaltına alınan şüpheli Fatih K.'nın emniyetteki işlemleri devam ediyor.