Kadıköy'deki laf atma cinayetinde milli kick boksçu Berke Şahin ve arkadaşına müebbet hapis

Son dakika haberine göre, İstanbul Kadıköy'de kız arkadaşına laf attığı gerekçesiyle Ömer Özdemir'i bıçaklayarak öldüren milli kick boksçu Berke Şahin ve 2 arkadaşının yargılandığı davada karar belli oldu. 8 Eylü 2019 tarihinde yaşanan korkunç olayla ilgili Berke Şahin ve arkadaşı Tevfik Karakaya'ya 'Kasten öldürme' suçlarından müebbet hapis cezası uygularken, Berke Şahin'i motosikletine alan hayatını kaybeden Ömer Özdemir'i takip etmesine yardımda bulunan arkadaşı Okan Canyurt'a da 9 yıl 2 ay hapis cezası verdi. 

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 12:03
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 12:03

İstanbul Kadıköy'de yaşanan korkunç olayın karar duruşması bugün görüldü. Duruşmada, hayatını kaybeden Ömer Özdemir'in babası Hüseyin Özdemir söz aldı. 

"Orada benim evladım değil sizin evladınız da olabilirdi. Benim yüreğim hala yanıyor. Sanıkların en ağır cezayı almalarını istiyorum" dedi.

Berke Şahin ise son söz olarak çok pişman ve üzgün olduğunu, psikolojisinin alt üst olduğunu ifade ederek, 'Son karar sizindir, affınıza sığınıyorum' dedi. 

Son sözü sorulan sanık Tevfik Karakaya ise, "Evimin önünde gelişen ve istemeden karıştığım olaydan dolayı üzgünüm. Benim amacım bu olaya engel olmaktı. Ben hayatım boyunca insanlara yardım ettim" diye konuştu.

BERKE ŞAHİN VE ARKADAŞINA MÜEBBET HAPİS CEZASI

Mahkeme karar için verdiği kısa aranın ardından , sanık Berke Şahin ve Tevfik Karakaya'yı maktul Ömer Özdemir'e yönelik eylemlerinden dolayı 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı.

KAÇTIKLARI İÇİN İYİ HAL İNDİRİMİNDEN YARARLANDIRILMADILAR

Mahkeme her iki sanığın olaydan sonra kaçmaları ve sonraki davranışlarını gerekçe göstererek cezalarında iyi hal indirimi uygulamadı. Her iki sanığın da tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Mahkeme, Berke Şahin'i motosikletine alarak maktul Ömer Özdemir'i takip edip olayın gerçekleşmesine neden olmakla suçlanan tutuksuz sanık Okan Canyurt'u ise "Kasten öldürmeye yardım" suçundan 9 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.