KADES butonuna bastı, polisler kurtardı

Bursa'da yaşanan olayda H.K isimli kadın, işten çıkıp evine giderken eski eşi A.K.’nin önünü kesip, zorla araca bindirmeye çalışmasıyla korku dolu anlar yaşadı. H.K. , telefonuna indirdiği Kadın Destek Uygulaması (KADES) butonuna basarak 5 dakikada gelen polisler sayesinde kurtuldu. 

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2021 13:57
Değiştirme Tarihi: 03.05.2021 13:57
KADES butonuna bastı, polisler kurtardı

Dün saat 14.00 sıralarında Bursa merkez Nilüfer ilçesi Defne Sokak’ta yaşanan olayda 29 yaşındaki H.K., işten çıkıp evine giderken eski eşi A.K. tarafından yolu kesildi. A.K.'nin kendisini zorla araca bindirmeye çalıştığı H.K., İçişleri Bakanlığı tarafından kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddeti engellemek amacıyla kurulan KADES uygulamasına girerek yardım butonuna bastı. Bunun üzerine Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Suç Önleme ve Soruşturma (SÖS) Büro Amirliği ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı motosikletli yunus timleri, bölgeye sevk edildi. Yaklaşık 5 dakikada olay yerine ulaşan ekipler, müdahale ederek arabaya binmemek için direnen H.K.’yi kurtardı. A.K. ise gözaltına alındı.

H.K., ifadesi ve şikayeti alınmak üzere emniyete götürüldü. Eski eşinin kendisini daha önce de sürekli tehdit ettiğini dile getiren H.K., işlemlerinin ardından yine polis ekipleri tarafından evine bırakıldı.

(DHA)