Kaçan boğa 4 kişiyi yaraladı

Kaçan boğa 4 kişiyi yaraladı
Yayınlanma Tarihi: 24.09.2015 12:37 | Değiştirme Tarihi: 24.09.2015 12:37

Ankara’da sahibinin elinden kaçan boğa 4 kişiyi yaraladı. Trafiği alt üst eden ve vatandaşlara zor anlar yaşatan boğayı görüntülemeye çalışan iki kişi ise kendilerini araçlarına güçlükle attı.

Ankara’da sahibinin elinden kaçan boğa 4 kişiyi yaraladı. Trafiği alt üst eden ve vatandaşlara zor anlar yaşatan boğayı görüntülemeye çalışan iki kişi ise kendilerini araçlarına güçlükle attı.

Kurbanlık boğa, sabah saatlerinde Çankaya ilçesi Öveçler Mahallesi’nden zincirini kırıp, sahibinin elinden kaçtı. Boğa ana caddeye çıkarken, sahipleri de boğayı yakalamak için seferber oldu. Kurbanlık boğa trafik ortasında sağa sola saldırdı. Sürücüler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Boğayı durdurmak isteyen bazı vatandaşlar, hayvanın hışmına uğradı. 4 kişi hafif şekilde yaralandı. Boğayı görüntülemeye çalışan bir çift ise boynuz darbelerinden son anda kurtuldu. Bu anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

Boğa, Lizbon Caddesi boyunca sahiplerini peşinden bir aşağı bir yukarı koşturdu. Hayvanı görüntülemeye çalışan basın mensupları da zor anlar yaşadı. Bir muhabir boğanın saldırısından son anda kurtuldu.

Boğanın sahipleri durumu belediye ekiplerine bildirerek yardım istedi. Kurban yoğunluğu nedeniyle geç gelen boğa timi hemen çalışma başlattı. Cadde boyunca boğanın arkasından koşan ekipler, tabanca ile boğayı uyuşturucu iğne ile vurdu. Ekipler ayrıca otomobille boğayı sıkıştırmaya çalıştı.

Yapılan iğnelerin ardından biraz olsun sakinleşen boğayı, bir kişi kuyruğundan yakaladı. Diğer vatandaşların yardımıyla boğa yakalandı. Yaklaşık 4 saatlik kovalamaca sonucunda yakalanan hayvan, kesim yerine götürüldü.

“Karslı olarak utanıyorum, etini kıyma yapıp dağıtacağım”

Uzun uğraşlar sonucu kaçan boğayı yakalayan sahipleri, rahat bir nefes aldı. Önce zinciri, ardından önüne kurulan bariyeri kırıp kaçtığını söyleyen kurban sahibi Aykut Acar, boğanın dört kişiyi yaraladığını söyledi. Gelen polis ekiplerine de saldırdığını aktaran Acar, “Belediyeyi aradık. Allah razı olsun geldiler ama biraz geç oldu. 4 saat mücadele ettik. Onlar da haklı, bir dünya hayvan kaçıyor. Karslı olarak utanıyorum. Bizim memleket besicilikle beslenir. Ama yapacak bir şey yok. Sağlık olsun. Etini kıyma yapıp, herkese dağıtacağım” dedi.

CİHAN