Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Kaçak elektrik için görülmemiş yöntem!

Van Gölü Elektrik Anonim Dağıtım Şirketi ekipleri kaçak elektrik ile mücadele sırasında karşılaştığı yöntem pes artık dedirtti.

25.05.2015 10:45

Van Gölü Elektrik Anonim Dağıtım Şirketi ekipleri kaçak elektrik ile mücadele sırasında karşılaştığı yöntem pes artık dedirtti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hizmet veren elektrik dağıtım şirketleri kaçak elektrik kullanımına karşı başlattıkları savaşı aralıksız sürdürüyor. Kaçak elektrik kullanımı ile etkin mücadele yürüten şirketlerin başında ise Van Gölü Elektrik Anonim Dağıtım Şirketi geliyor. Van, Bitlis, Muş illerinde elektrik dağıtımı yapan VEDAŞ, son olarak, Van'ın kırsal alanında kaçak elektrik operasyonu düzenledi. VEDAŞ görevlileri, denetleme yaptıkları bir köyde akıllara durgunluk veren manzaralarla  karşılaştı. Ekipler, kaçak elektrik operasyonu sırasında yaklaşık 300 metre uzunluğunda harici hat çekilerek bir eve elektrik sağlandığını tespit etti.

Kabloyu ortaya çıkarmak için dakikalarca uğraştılar

Toprak altına gömülerek saklanan kablonun ortaya çıkarılması için VEDAŞ çalışanları büyük çaba harcadı.. VEDAŞ görevlilerinin boş bir arazide buldukları kablonun izinde sürdürdükleri takip, yüzlerce metre sonra bir konutta son buldu...  Bu ilginç operasyon VEDAŞ ekipleri tarafından saniye saniye kameraya kaydedildi. Kayıt sırasında, kaçak elektrik kullanan vatandaşların, evlerine 300 metre kablo döşemelerine rağmen  "Vallahi haberimiz yoktu" diyerek kendilerini savunmaya çalışmaları ise ekipleri güldürdü. VEDAŞ yetkilileri, kaçak elektrik kullanan konutların bu yöntemlerle ayda ortalam bin-bin 500 TL'lik elektrik tükettiği bilgisini paylaştı. Buna karşın ödedikleri fatura bedeli ise ayda sadece 15 TL. (Milliyet)

Yorumlar | 0
üye profil