Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? Yeni önlemler yolda...

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili yeni haberler gelmeye devam ederken, milyonlarca vatandaşın gözü kulağı ise bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı'na çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye’de yapılacak olan kritik toplantıda yeni kararların alınacağı öngörülüyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak?

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 13:18
Değiştirme Tarihi: 29.03.2021 13:18
Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? Yeni önlemler yolda...

Kademeli normalleşme dönemine gidilmesiyle birlikte yeniden artış gösteren vaka sayılarının ardından bugün yapılacak olan Kabine Toplantısı büyük önem kazandı. Vatandaşlar bugün yapılacak olan toplantı sonrası, ne gibi önlemlerin alınıp alınmayacağını merak ediyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN? 

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı 29 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye’de toplanacak. Toplantının saat 15.30 gibi başlaması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise 20.00 gibi kameralar karşısına geçeceği tahmin ediliyor.

YENİ ÖNLEMLER YOLDA 

Kabine değişikliği beklentisi sürerken gerçekleştirilecek toplantının ana gündem maddesini koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı yükselişin ardından alınacak yeni önlemler oluşturacak. Bilim Kurulu’nun 25 Mart’ta yaptığı toplantının çıktılarının masaya yatırılacağı toplantıda, günlük 30 bin sınırına dayanan vaka sayılarındaki artışın nedenleri, atılması gereken adımlar değerlendirilecek; Türkiye’nin aşı tedarikinde geldiği son nokta, yerli aşı çalışmaları, tam normalleşmeye geçiş takvimi gibi başlıklar ele alınacak.