Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? Gözler alınacak yeni kararda!

Kabine toplantısı bugün ne zaman saat kaçta yapılacak sorusunun yanıtı, iş yerleri kapanan binlerce kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Koronavirüs salgınında bulaş etkisini azaltmak için kapatılan kafeler, restoranlar ve lokantaların ne zaman açılacağı bugün yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında belli olacak. Peki, kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak?

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2021 11:32
Değiştirme Tarihi: 31.05.2021 11:32
Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? Gözler alınacak yeni kararda!

Kabine toplantısı bugün saat kaçta başlayacak sorusunun yanıtı, iş yerlerinin açılmasını bekleyen binlerce esnaf tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Peki, kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN? 

1 Haziran tarihine kadar kademeli normalleşmenin devam edeceği açıklanan tedbirleri gündeme taşıyacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabinesi, vaka sayılarının durumuna göre yeni normalleşme sürecine girecek. 1 Haziran sonrası başlayacak olan normalleşme takvimi toplantının ana gündem maddesini oluşturacak. Kritik Kabine Toplantısı 31 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek.

Öte yandan, kritik toplantı öncesinde yeme-içme ve eğitim sektörlerinden de dikkat çeken öneriler geldi. İşte, 1 Haziran sonrası atılacak adımlar:

1 HAZİRAN SONRASI NORMALLEŞME NASIL OLACAK? 

-Vakalardaki azalma devam ederse 1 Haziran’dan sonra restoran ve kafeler kişi sınırlamasıyla yeni normali karşılayacak. Haziran ayı için ilk doz aşılamada büyük bir aşama kaydedilmesi beklenirken, bu durum otomatik olarak 1 Haziran sonrası yasakları da etkileyecek.

-Düğün yapmak için Kabine toplantısından çıkacak kararı bekleyen çiftlere de 1 Haziran sonrası müjde verilebilir. Bu müjde gelirse düğün salonları belli misafir sayısına göre hizmet verebilecek.
4

-İlk etapta açık alanlarda düğünlerin yapılması beklenirken, aşılamanın artmasıyla birlikte bu durumun kapalı düğün salonlarına kadar ilerlemesi bekleniyor.

-Vaka sayılarında düşüş bu hızla devam ederse, halı sahalar, spor salonları, yüzme havuzları kapılarını yine müşterilerine açabilecek.

-Normalleşme adımları hızlanırken, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu da çalışmalarına hız verdi. Bilim Kurulu’nun üzerinde çalıştığı konularla ilgili edinilen bilgiye göre, normalleşme sürecinin başlayacağı haziran ayından itibaren sahillerde, parklarda, bahçelerde, kişiler arası iki metre mesafe varsa, insanlar artık maskesiz oturabilecek ya da dolaşabilecek.