Johann Sebastian Bach neden doodle oldu? Johann Sebastian Bach kimdir?

Johann Sebastian Bach neden doodle oldu? Johann Sebastian Bach kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 21.03.2019 00:35 | Değiştirme Tarihi: 21.03.2019 00:40

Google, Johann Sebastian Bach’i 21 martta doodle yaptı. Peki, Johann Sebastian Bach kimdir, neden öldü? Johann Sebastian Bach’in kim olduğunu haberimizden öğrenebilir ve hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Johann Sebastian Bach, bugün Google tarafından doodle yapıldı. Johann Sebastian Bach kimdir? Sorusu merak uyandırdı. Sosyal medyada da Johann Sebastian Bach’in kim olduğu soruları soruluyor. Johann Sebastian Bach kimdir? Sorusunun yanıtını sizin için araştırdık.

Johann Sebastian Bach 21 Mart 1685’te Almanya’da doğdu. Dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi ve orgcudur. Bach köklü Alman stillerini özellikle İtalya ve Fransa gibi dış ülkelerden aldığı ritimlerin, formların ve yapıların adaptasyonu ve kontrpuan, armoni, müzikal motiflerin organizasyonundaki ustalığıyla geliştirmiştir. Bach’ın besteleri Brandenburg Konçertoları, Goldberg Varyasyonları, Si minor Missa, 2 Çile, ve 200 tanesi günümüze kadar ulaşmış 300’den fazla kantatayı kapsamaktadır. Bach, 28 Temmuz 1750’de yaşamını yitirmiştir.