JGK subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alımı yapacak! İşte JGK başvuru şartları ve detaylar

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, subay ve astsubay adayı toplam 912 öğrenci alımı yapılacağının açıklanmasıyla birlikte, başvurmak isteyen birçok kişi başvuru detaylarını sorgulamaya başladı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 712 erkek öğrenci alınacak. Peki, JGK subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alımı başvuruları ne zaman yapılacak? JGK başvuru şartları neler?

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2021 10:04
Değiştirme Tarihi: 12.07.2021 10:04
JGK subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alımı yapacak! İşte JGK başvuru şartları ve detaylar

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 912 subay ve astsubay adayı öğrenci alımı yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamanın ardından birçok öğrenci JGK başvuru şartlarını ve detaylarını internet üzerinden sorgulamaya başladı. Peki, JGK subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alımı başvuruları ne zaman yapılacak? JGK başvuru şartları neler?

JGK ÖĞRENCİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 712 erkek öğrenci alınacak.Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvurular 12 Temmuz Pazartesi başlayıp, 8 Ağustos Pazar günü saat 23.59'da sona erecek.

Adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığıyla e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, mobil imza, e-İmza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisiyle giriş yaparak gerçekleştirebilecek.

Adayların lise veya lise dengi meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olması ya da denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olması gerekiyor.

Ayrıca başvuruda bulanacakların düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, 1 Ocak 2021 itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olması (1 Ocak 2000 ve sonrası doğumlular) isteniyor. Mahkeme kararıyla yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınacak.

Temin şartları ve diğer detaylar "www.jandarma.gov.tr" ve "www.jsga.edu.tr" adreslerinde yer alan "2021 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Başvuru Kılavuzu" ile “2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci Başvuru Kılavuzu"ndan öğrenilebilecek.

Sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular "https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris" internet adresinden ilan edilecek.