Jet kazasında hayatını kaybetmişti, 1 yıl sonra şiiri ortaya çıktı

Jet kazasında hayatını kaybetmişti, 1 yıl sonra şiiri ortaya çıktı
Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 16:47 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 16:47

İran'da geçtiğimiz Mart ayında düşen özel jette hayatını kaybeden pilot binbaşı Melike Kuvvet'in şiiri 1 yıl sonra ortaya çıktı.

Geçtiğimiz sene Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a gelirken İran'da düşen özel jette hayatını kaybeden 11 kadın arasında bulunan pilot binbaşı Melike Kuvvet'in 'Özlem' isimli şiiri ortaya çıktı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü öğretim görevlisi olan Melike Kuvvet'in yazdığı şiir öğrencileri tarafından okulun sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Kuvvet'in şiirinde, 'Ben yokum, dünya yok şimdi oralarda... Yer gök, kurt kuş haberdar. Solmuştur her şey evimde barkımda' mısraları dikkat çekti.

Melike Kuvvet'in kaleminden yazılan şiir ise şöyle:

ÖZLEM

Yollar, uzayıp giden yollar!Alın selamımı, Götürün anama…Evlat hasreti nedir bilmez dağlar,Eğilin önümdeGeçip gideyim engelsiz sılama.Bekleyenim var bilirim.Ne çekerler bensizBen yokum, dünya yok şimdi oralardaYer gök, kurt kuş haberdarSolmuştur her şey evimde barkımdaBabamın gözlerine vurun ışıklar!Söyleyin uzaklardaGarip bir kızı var.Yüreği yanıp kavrulmuş,Derdi boyunu aşmış,Yüzü gülen, içi sızlayanBir kızı varDostlar!Haykırışımı getirsin bulutlar,Onlara bakın,Bilin ki içlerinde ben varımUzaklarda üstlerine yazdım isimleriniziÖzlemle sizi aramaktayımSizin için mektuplar yazdım bir birİçlerinde damla damla gözyaşım var,Zarf yaptım kalbimi, size gönderiyorumAlın sevgimi beni hatırlayınArada bunca uzaklık varken bile,Her an sizin yanınızdayım!...

Kaynak: DHA