Jeff Bezos'un lüks yatı Akbük Koyu'na demir attı

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un Flying Fox isimli lüks yatı, Muğla'Nın Gökova Körfezi'ndeki Akbük Koyu'na demir attı. Bir diğer milyarder olan Bill Gates ise, Fethiye açıklarına demir atmıştı. Öte yandan Jeff Bezos'un yatta olup olmadığı bilinmiyor. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2021 16:26
Değiştirme Tarihi: 27.10.2021 16:26
Jeff Bezos'un lüks yatı Akbük Koyu'na demir attı

Dünyanın en zengin insanları Muğla'ya gelmeye devam ediyor. Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in ardından şimdi de teknoloji devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un süper yatı Akbük Koyu'nda görüntülendi. 

Jeff Bezos, 10 Ekim günü Yunanistan'dan Bodrum'a gelmişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Gökova Körfezinde karadan ulaşımın zor olduğu bir bölgeye demir atan ‘Flying Fox’ teknesinde Jeff Bezos’un olup olmadığı bilinmiyor. Yatta bulunan iki adet helikopter pistinden birisinde helikopterin bulunduğu görüldü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yatın özellikleri

57 yaşındaki dünyanın en zengin iş insanlarından Jeff Bezos’un ultra lüks yatı 2019 yılında Almanya’da üretildi. Çelik zırhlı gövdeye sahip mega yat 136 metre uzunluğunda ve 22,5 metre genişliğinde. Yatta 12 metrelik yüzme havuzu bulunurken, toplamda 22 kişilik misafir kapasitesinin yanı sıra 54 kişilik mürettebata sahip. Yatta 11’i VIP konuklar için olmak üzere 36 kabin bulunuyor. Yatta iki adet helikopter pisti de yer alıyor.

İlgili Sayfalar: Playlist