Jay Leno, son programını sundu

Jay Leno, son programını sundu
Yayınlanma Tarihi: 08.02.2014 12:09 | Değiştirme Tarihi: 08.02.2014 11:54

22 yıldır “Tonight Show” programının sunuculuğunu yapan Jay Leno, Perşembe günü esprili ama aynı zamanda duygusal bir şekilde programını bitirdi.  22 yıldır “Tonight Show” programının sunuculuğunu yapan Jay Leno, Perşembe günü esprili ama aynı zamanda duygusal bir şekilde programını bitirdi.

NY Daily News’un haberine göre programın sunuculuğunu artık Jimmy Fallon’a devreden Leno, programındaki son monoloğunda “şov dünyasındaki en iyi işi” bırakmaktan mutlu olmadığını açıkça belirtti.

Leno esprili bir şekilde, “Vedaları sevmiyorum. NBC seviyor, ben sevmiyorum. Bu gece gerçekten son programımız. Üç kez işten kovulmama gerek yok, leb demeden leblebiyi anlarım” dedi.

Programın sonunda hayranlarına hitap ederken ise duygusallaşan Leno, “Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Sizler çok vefalıydınız. Ben dünyadaki en şanslı adamım. Başkanlarla, astronotlarla, film yıldızlarıyla tanışma fırsatı buldum. Bu olağanüstüydü” dedi.

Leno, aralarında Oprah Winfrey, Billy Crystal, Kim Kardashian, Garth Brooks, Sheryl Crow ve Jack Black gibi isimlerin bulunduğu ünlülerle dolu bir son programla uğurlandı.

Leno’yu uğurlamaya gelenler arasında komedi efsanesi Carol Burnett  de bulunuyordu.

Bu arada Leno’ya Başkan Obama’dan da bir mesaj geldi. Önceden kaydedilmiş olan mesajda Obama, yönetiminde Leno için harika bir iş olduğu yönünde espri yaptı.

Obama, “Jay, yıllardır benimle ilgili bir sürü espri yaptın, ama için rahat olsun, kızgın değilim … Seni, yeni Antarktika büyükelçim yapmaya karar verdim. Umarım sıcak tutan bir palton vardır, komik adam” dedi.

President Obama talking with Jay Leno during commercial break on 'The Tonight Show' last summer.

Bu arada son programında Obama’ya son kez esprili bir gönderme yapan Leno, “Bu işi kaybetmenin en kötü tarafı; artık NBC tarafından sigortalanmayacak olmam. ObamaCare’e kaydolmam gerek” dedi.

1992 yılında şovu Johnny Carson’dan devralan Leno, o yıllardan bu yana tanık olduğu kültürel değişimlerden de bahsetti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Leno, “(Şovu) sunmaya başladığım vakit Justin Bieber daha doğmamıştı bile. İşte bu yüzden o günlere eski güzel günler diyoruz” şeklinde espri yaptı.

Bu arada aralarında Matt Damon, Tyler Perry, Kevin Bacon, Mark Wahlberg, Charlie Sheen ve Martha Stewart gibi isimlerin de bulunduğu ünlüler Leno’ya önceden kaydettikleri veda mesajlarını yolladılar.

17 Şubat tarihinde Tonight Show’u New York’tan sunmaya başlayacak olan Fallon da Leno’ya bir bant mesajı göndererek, “Büyük bir haberin patlaması ve aklında bir sürü espri olması halinde her daim Tonight Show’a gelebilirsin” dedi. (Turkishny)

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.