Japonya'yı koronavirüs salgınında 2. dalga endişesi sardı: 4 öğrencide koronavirüs çıktı

Japonya'da bir ilkokulda 4 öğrencide koronavirüs çıktı. Yaşanan bu gelişme ülkede büyük paniğe sebep oldu. Japonya'yı koronavirüste ikinci dalga mı geliyor? korkusu sardı. Kitakyushu şehrindeki bazı okullar yaşanan yeni koronavirüs gelişmesi sebebiyle geçici olarak kapatıldı.

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2020 10:58
Değiştirme Tarihi: 01.06.2020 10:58
Japonya'yı koronavirüs salgınında 2. dalga endişesi sardı: 4 öğrencide koronavirüs çıktı

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs salgını ile dünyanın mücadelesi devam ediyor. Japonya'da son günlerde vaka artışının artmasıyla Koronavirüste ikinci dalga mı geliyor endişesi yaşanıyor. 

Japonya'nın Kitakyushu şehrinde bir ilkokulda 4 öğrencinin koronavirüs testlerinin pozitif çıkması bu endişeleri güçlendirdi. Çıkan bu vakaların ardından şehirdeki bazı okullar geçici süreli kapatıldı.

Yerel yetkililer dün 4'ü bölgedeki yerel bir ilkokulun öğrencilerinden olmak üzere 12 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı ve uyarılarda bulundu. Virüsün herkese bulaşabileceğini hatırlatan yetkililer, enfekte olan öğrencilerin dışlanmaması gerektiği konusunda uyardı. Yaşanan gelişmelerin ardından bazı okulların geçici olarak kapatılması da yetkililer tarafından duyuruldu.

İHA