İzmit'te bir semt pazarında sosyal mesafe kurallarına uyulmadı

Sosyal mesafa kurallarına uyulması uyarılarına rağmen İzmit'teki bir semt pazarından kuralları hiçe sayan anlar yaşandı. Sosyal mesafeye uymayan vatandaşlar sebze ve meyveleri elleriyle seçip, pazarcıların uzattığı kavunu yedi. Görevli polis ve zabıt memurları sürekli uyarıları tekrarladı.

Yayınlanma Tarihi: 04.06.2020 16:12
Değiştirme Tarihi: 04.06.2020 16:12
İzmit'te bir semt pazarında sosyal mesafe kurallarına uyulmadı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra kıtalar arası yayılım gösteren koronavirüs salgını dünyada hala devam ediyor. Ülkemizde de alınan tedbirler kapsamında yavaş yavaş geçilen normalleşme planı ile beraber epeydir kapalı olan alışveriş yerleri ve pazar yerleri açıldı.

Her seferin sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda uyarılar yapılsada İzmit'teki bir pazarda bu uyarılar hiçe sayan görüntüler geldi. Semt pazarına alışverişe giden çoğu kişi sosyal mesafa kuralına uymadı kimisi de pazarcılar tarafından ikram edilen kavunları yedi.

Zabıta ekipleri pazar yerine girişte maskesi olmayanlara maske dağıtırken vatandaşların ellerine de dezenfektan sıktı. Buna rağmen azar yerine gelen vatandaşlardan bazıları sebze ve meyveleri elleri ile seçti. 

Görevli polis ve zabıta memurları,  sık sık sosyal mesafeyi koruma uyarılarında bulundu.

DHA