İzmit'te bir aile yok oldu! Eşini ve oğlunu öldürüp intihar etti!

İzmit'te yaşanan dehşette, eşiyle boşanma aşamasında olan Veysel Özkan, uzaklaştırma kararı olmasına rağmen gece yarısı eşinin evine gidip Serap Özkan ile oğlu Suat Özkan'ı pompalı tüfekle öldürdü. Ardından da intihar etti. 

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 13:23
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 13:23
İzmit'te bir aile yok oldu! Eşini ve oğlunu öldürüp intihar etti!

İzmit Erneler Mahallesi Keskin Sokak’taki bir dairede yaşanan olayda, 54 yaşındaki Veysel özkan, boşanma aşamasında olduğu 44 yaşındaki Serap Özkan'ın evine gidip konuşmak istediğini söyledi. İkili arasındaki tartışma büyüyünce Veysel Özkan, pompalı tüfekle önce eşine ardından 26 yaşındaki oğlu Suat Özkan'a ateş ederek öldürdü. Ardından da intihar etti. 

Olayla ilgili konuşan Veysel Özkan'ın dayısı Hasan Kazdal, "Eşiyle konuşmuyorlardı. Kadın, annesinin yanında oturmaya başlamıştı. Veysel’in babası Artvin'de hastalandı. Oraya gidip, babasına baktı. Birkaç ay orda kaldı. Bu arada araları açıldı. Eşi 'Niye bırakıp bizi gitti?' diye kızıyordu. Karısı memlekete gitmedi. Daha sonra Veysel, gelip yalvardı. Araya kardeşini koydu ikna etmek için. Kadın 'Gitmem, gitmem' dedi. 20 gün önce bana Veysel, gelip 'Dayı öldüreceğim onu. Gelmezse öldüreceğim' dedi. Ben de 'Öyle şey olmaz, aklından çıkar onu' dedim. 'Kadın seni istemiyorsa boşan o zaman. Uzaklaşma kararın var, ne gelip gidiyorsun' dedim. Kadın şikayetçi oldu. Veysel silah alıp gelmiş. Kapıyı kırıp içeri girmiş ve büyük oğlu da buradaydı. Oğlunu, karısını ve daha sonra da kendisini vuruyor" dedi.

"UZAKLAŞTIRMA KARARI VAR"

Veysel Özkan'ın akrabası Lütfiye Yıldırım ise "Evde yatıyorduk o sırada. Bir ses duyup dışarı çıktık ve baktım ki dışarıda polisler var. Kulaklarım ağır işittiği için silah sesini duymadım. Hepimiz çok üzüldük, komşumuzdu. Vuran da görümcemin oğluydu. Kız boşanmak istiyordu ve uzaklaştırma kararı aldırmıştı. Herhalde gece gelip 'barışalım' dedi. O da barışmayınca vurdu. Bir de oğlu var, üniversite mezunu. Yazık oldu. Allah kimsenin başına vermesin" açıklamasını yaptı. 

(DHA)