Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Burası İzmir!

Burası İzmir!

İzmir'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle İzmir-Manisa arasındaki Spil Geçidi trafiğe kapatıldı. Araçlar, Menemen ve Turgutlu yollarına yönlendirildi. Bir tırın kayması sonrası yolun trafiğe kapanması nedeniyle İzmir'in Bornova ilçesinde trafik yoğunluğu oluştu. Kar yağışının devam ettiği Manisa'da karayolları ekipleri, İzmir - İstanbul yolunu açık tutmak için çalışma yaptı.

18.01.2016 14:26

Büyükşehir Belediyesi, kentin yüksek bölgelerinde yaşayan vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi amacıyla alarma geçti.

Gece saatlerinde şiddetini artıran yağış nedeniyle kısa süreliğine kapanan Bozdağ-Gölcük-Ödemiş’teki yollar ile Bozdağ Kayak Merkezi yolu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından açıldı. Yolda mahsur kalan 15 araç kurtarıldı. Dört kar küreme ve tuz serim aracı, 14 adet greyder ve 8 adet iş makinesi takviyesiyle çalışan Büyükşehir ekipleri, öğle saatleri itibariyle Kınık’ın Kocaömer, Elmadere, Arpadere, Kocaoba, Çanköy ve Karadere, Kiraz’ın Altınoluk, Çavdarlı, İğdeli, Tire’nin Çeriközü, Dibekçiler ve Toparlar, Bayındır’ın Çenikler, Karaburun’un Yaylaköy, Kemalpaşa’nın Ulucak ve Beşpınar ile Karabağlar’ın Kavacık köylerinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Buzlanma ihtimali olan Bergama’nın Kırcılar, Topallar, Oruçlar, Yukarıada ve İkizler, Buca TOKİ Konutları, Menemen Çukurköy ve Karaorman köylerinde ise tuzlama çalışmaları yapılıyor.

Yorumlar | 0
üye profil