Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Polis karakolu yakınında patlama!

İzmir’in Bornova ilçesinde, Çamdibi Polis Karakolu ve MHP Bornova İlçe Başkanlığı binası yakınlarında iki patlama meydana geldi.

11.08.2015 21:13

İzmir'in Bornova ilçesinde polisin Çamdibi Polis Merkezi ve bir partinin semt temsilciliği önünde şüpheli paketi fark ederek, çevre güvenliğini almasından kısa süre sonra, 5'er dakika aralıkla 2 patlama meydana geldi.

İzmir'in Bornova ilçesinde 5'er dakika arayla meydana gelen patlamada olası can kaybını polisin dikkatinin önlediği bildirildi. Çamdibi Pazaryeri yanında bulunan Çamdibi Polis Merkezi ve MHP Bornova İlçe Başkanlığı Çamdibi-Altındağ temsilciliği önünde meydana gelen 2 patlama öncesi şüpheli kişileri gören vatandaşların durumu polise bildirdiği, olay yerine gelen polis ekiplerinin bir otomobilin altındaki kabloları fark ederek çevrede önlem aldığı belirtildi. 

Polis ekiplerinin, vakit geçirmeden bomba imha uzmanlarına haber verdiği, ikinci bir patlama ihtimaline karşı güvenlik şeridinin geniş tutmasıyla muhtemel yaralanma ve can kaybının önüne geçildiği ifade edildi. 

Polis, patlamanın meydana geldiği alana çıkan bütün ara sokakları güvenlik şeridiyle kapattı.

Bu arada, mahallede toplanan  bazı vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan attı, polise destek verdi. 

İncelemenin sürdüğü esnada, patlamanın yakınındaki bir noktada şüpheli görülen bir paket de bomba imha uzmanlarınca kontrollü şekilde patlatıldı. Şüpheli bulunan üçüncü paketin boş çıktığı bildirildi. Patlamanın meydana geldiği noktaya yakın binaların camlarının kırıldığı görüldü.Olay yerine gelen İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Yorumlar | 0
üye profil