İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, çağrıda bulundu: 5 gün sabredin

Koronavirüs salgını yurt genelinde devam ediyor.  İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında, son 3 günde, bir önceki haftaya göre üçte bir oranında gerileme görüldüğünü belirtti. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı son dakika açıklamasında vatandaşların 15 gün sabrederek kendilerini izole etmeleri durumunda sayıların minimuma çekilebileceğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 14:26
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 14:26
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, çağrıda bulundu: 5 gün sabredin

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki son vaka sayılarını hatırlatarak son 3 günde, bir önceki haftaya göre üçte bir oranında gerileme görüldüğünü belirtti. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, vatandaşların 15 gün sabrederek kendilerini izole etmeleri durumunda sayıların minimuma çekilebileceğini söyledi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in açıklamaları şöyle;

"Sayılarda özellikle son 3 günde, bir önceki haftaya göre üçte bir oranında düşme var. Alınan tedbirlerle son bir haftadır daha iyi gidiyor." 

"Filyasyon anlamında İzmir'in bir farkı da temaslılara da test yapılması. Bu, hızlı yayılmayı engeleyen bir durum."

"Ama gerekiyorsa bu kararlar hafifletilebilir de. İzmir'de durum iyileşirse bazı tedbirler kaldırılabilir."

"Vatandaşlarımızın 15 gün biraz sabredip, gereksiz sosyal ilişkilerden kaçınıp, kendilerini izole etmeleri, maske, temizlik ve mesafeye riayet etmeleri, özellikle temaslı olan vatandaşların biraz daha dikkatli olmaları durumunda, sayıların, sıfırlanmasa bile minimum seviyelere çekilebileceğini düşünüyorum. 15 gün sabredeceğiz, gayret edeceğiz, temastan kaçınacağız, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz, gereksiz sosyal ilişkilere dikkat edeceğiz. Artık keyfe keder işlerden kaçmamız lazım. Vatandaşların, zaruri ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmaktan kaçınmalarını, kendilerini mümkün olduğu kadar izole etmelerini tavsiye ediyoruz."

AA