İzmir'in o mahallesinde alarma geçildi! Vaka sayısı hızla artıyor...

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesinde koronavirüs paniği yaşanmaya başladı. Köyde hızla artan vaka sayılarının ardından mahalleye giriş çıkışlar kapatıldı. Mahallede test yapılmayan herkes teste tabi tutuldu. Yapılan son testlerin ardından mahalledeki vaka sayısı 70'e yükseldi.

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 12:55
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 12:55
İzmir'in o mahallesinde alarma geçildi! Vaka sayısı hızla artıyor...

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili haberler gelmeye devam ediyor. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesinde yaşayan vatandaşlar korkuyla yaşamaya başladı. Mahallede hızla yayılmaya başlayan koronavirüs salgını sonrasın sağlık ekipleri devreye girdi ve tüm köye tek tek test yapıldı. Yapılan testlerin ardından vaka sayısı 70'e yükseldi.

"VAKA SAYISI 70'E YÜKSELDİ"

Korona virüs vakalarının artış göstermesinin ardından bölgeye gelen Sağlık Bakanlığı filyasyon ekipleri tarafından tüm köylülere Covid-19 testi yapıldığını ifade eden Küner Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın, “Yapılan son testlerle köyümüzdeki vaka sayısı 70 oldu. Test yapılmayan kimse kalmadı. Vatandaşlar bu süreçte evlerine çekildi. Köydeki kahvehane ve berberler bir süre daha kapalı kalacak. Tarla ve bahçesi olan vatandaşlar işlerini yaptıktan sonra evlerine gidiyor. Onun dışında kimse sokağa çıkmıyor. Bir süre daha bu şekilde tedbirli davranmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda bu durumdan kurtulmak istiyoruz" dedi.