İzmir depreminde enkaz altında kala 15 yaşındaki Günay Özışık'ın kurtarılma anı böyle görüntülendi

İzmir'i vuran depremde Bayraklı ilçesinde yıkılan Doğanlar Apartmanı'nın enkazından 10 saat sonra çıkarılan 15 yaşındaki Günay Özışık'ın kurtarılma anının görüntülendiği ortaya çıktı. Yılan kamera ile enkaz halindeki 7'nci kattan, Günay'ın bulunduğu 4'üncü kata ulaşan ekipler, böylelikle çocukla sohbet ederek, bilincinin açık kalmasını ve motivasyonunu yüksek tutmayı başardı.

Yayınlanma Tarihi: 07.11.2020 10:52
Değiştirme Tarihi: 07.11.2020 11:13

İzmir'de 30 Ekim günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası enkaz altına kalan ve 10 saat sonra kurtarılan 10'uncu sınıf öğrencisi Günay Özışık'ın kurtarılma anı saniye saniye görüntülendi.

Günay'ın bulunduğu yerden gelen sesler üzerine o bölgede çalışmalarını yoğunlaştıran Manisa itfaiye ekipleri, enkazın en üstündeki 7'nci kattan aşağıya doğru kuyu kazdı. Kazdıkları kuyudan inen ekipler, binanın altına doğru yılan kamera uzattı. Böylelikle de enkaz altında bulunan 4'üncü kattaki Günay Özışık'a, ulaştı. Kameradaki ışık ile dikkatini çektikleri Özışık ile uzun süre sohbet ettiler. Tam yeri belirlenen Özışık, kurtarılarak, ambulansa teslim edildi. Özışık'ın kurtarılma anı yılan kamera tarafından kaydedilirken, itfaiyecilerin mücadelesi büyük takdir gördü.

İzmir'i vuran depremde Bayraklı ilçesinde yıkılan Doğanlar Apartmanı'nın enkazından 10 saat sonra çıkarılan Günay Özışık, enkaz altında kendisi de video çekerek dışarıyla iletişim kurmuştu.

DHA

Etiketler: izmir - izmir deprem - enkaz