İzmir Depremi sonrası Microsoft çalışanı Maxime Rastello'dan çirkin paylaşım!

Ülkemizde son dönemde yaşanan en büyük deprem olarak kayıtlara geçen 6.9'luk İzmir Depremi dünyanın da dikkatini çekti. ABD'li teknoloji devi Microsoft'un Avrupa'daki operasyonlarından sorumlu üst düzey yönetici Maxime Rastello'nun İzmir depremi sonrası yaptığı paylaşım olay oldu. Konuyla ilgili Mücrosoft'tan resmi açıklama geldi.

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 13:17
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 14:46
İzmir Depremi sonrası Microsoft çalışanı Maxime Rastello'dan çirkin paylaşım!

İzmir'de cuma günü meydana gelen ve onlarca vatandaşımızı kaybettğimiz 6.9 büyüklüğündeki deprem sonrası birçok insan taziye ve enkaz altındakilerin kurtulması için pozitif mesajlar paylaşıyor. Ancak bu mesajların tam tersine çirkin mesajlar da sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. Microsoft'un Avrupa'daki çalışanlarından birinden skandal İzmir paylaşımı geldi.

MICROSOFT ÇALIŞANINDAN ÇİRKİN PAYLAŞIM

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İş Geliştirme ve Kaynak Yaratma Yöneticisi Başar Kaya, dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Microsoft’un
İsviçre operasyonunda görevli üst düzey yönetici Fransız Maxime Rastello’nun İzmir depremi sonrasında Instagram’dan Türkiye'yi hedef alarak "hak ettiniz", "eden bulur"
anlamına gelen bir paylaşımda bulundu. Microsoft'tan bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmezken, sosyal medyada tepkiler büyüyor.

MICROSOFT'TAN KONUYLA İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Microsoft'tan konuyla ilgili resmi açıklama yaptı ve “İzmir depremiyle ilgili paylaşımıyla gündeme gelen kişi, Microsoft çalışanı değildir ve hiçbir zaman olmamıştır. Sözleşme ihlali olduğu açıkça görülen şartlar nedeniyle, kendisinin MVP programıyla tüm ilişkisi kesilmiştir.." ifadelerini kullandı.

MVP NEDİR?

MVP’ler, Microsoft çalışanı olmayıp, Microsoft ürünlerinde uzmanlaşmış ve teknik bilgilerini sektör profesyonelleri ile paylaşan kişilerdir.  

Haber ile ilgili metin girin!.