İzmir'deki depremde Bakan Pakdemirli'nin konuştuğu enkaz altındaki Buse'den güzel haber geldi!

Türkiye, gündüz saatlerinde Ege ve Marmara Bölgesi'nde geniş bir alanda hissedilen 6.6 büyüklüğünde yaşanan depremle bambaşka bir gündeme girdi. deprem meydana geldi. Şu ana kadar 20 kişinin hayatını kaybettiği ve 700den fazla kişinin de yaralandığı depremde İzmir'in birçok noktasında binalar yıkıldı. Arama - kurtarma çalışmalarının sürdüğü anlarda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bu çalışmalara katılmıştı. Pakdemirli’nin telefonda konuştuğu Buse Hasyılmaz, 9,5 saatin ardından enkazdan kurtarıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2020 00:49
Değiştirme Tarihi: 31.10.2020 00:51

Ege ve Marmara Bölgesi'nde geniş bir alanda hissedilen çok şiddetli bir deprem meydana geldi. Çalışmalar sürerken bir telefon bağlantısında Bakan Pakdemirli, enkaz altındaki yaralı genç kız Buse ile konuşmuştu. 

Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü enkaz altındaki Buse'ye ulaşmaya çalışan Bakan Pakdemirli, genç kıza "Önündeki bloklardan birini alacağız. Biraz sakin ol, inşallah sana ulaşmak istiyoruz. Herhangi bir gürültü duyuyor musun Buse? Ayaklarının ucunun hizasında gürültü duyuyorsun?" demişti.

Enkaz altındaki Buse, de "Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım" derken Bakan Pakdemirli, "Aferin Buse, moralini böyle yüksek tutmak istiyorum. Biraz sabret...." şeklinde cevap vermişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Gazetecilerin sorusu üzerine Bakan Pakdemirli, "Depremzedeyle konuşuyorum lütfen. Onun enerjisini boşa harcamamız gerekiyor." sözlerini sarf etmişti.

Oturdukları bina altında kalan genç Buse'den iyi haber geldi ve genç kızın enkaz altından çıkarıldığı bilgisi geldi. Buse ile ilgili güzel haberi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül verdi. Gül, yaptığı açıklamada, "Şu anda Buse kızımız çıkartılıyor. İnşallah tüm vatandaşlarımız çıkarılır" dedi.

İYİ HABER GELDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin telefonda konuştuğu Buse Hasyılmaz, 9,5 saatin ardından enkazdan kurtarıldı. Yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nın yıkıntıları altında daha fazla kişinin olduğu tahmin ediliyor. Bakan Pakdemirli, enkazdan kurtarılan Buse Hasyılmaz’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve hastaneye sevk edildiğini söyledi. Buse’nin kurtarıldığı an kameraya böyle yansıdı.

Haber ile ilgili metin girin!.