İzmir'de vahşet: Ölünce başka biriyle birlikte olur diye korkup karısını boğarak katletti

Gelen bir son dakika haberine göre, İzmir Çiğli'de yaşayan 41 yaşındaki Serkan Önal, tartıştığı 32 yaşındaki eşi Ceyda Önal'ı elleriyle boğarak öldürdü. Sevk edildiği adliyede tutuklanan Önal, sözlü olarak verdiği ifadede cinayeti itiraf ederken, yazılı ifade vermeyi reddetti. Serkan Önal'ın, cinayetle ilgili olarak yakınlarına, ölümcül hastalığa yakalanmaktan ve ölmesi halinde eşinin başka biriyle birliktelik yaşamasından korktuğunu, cinayeti de bu yüzden işlediğini söylediği aktarıldı.

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2021 15:03
Değiştirme Tarihi: 01.04.2021 15:03
İzmir'de vahşet: Ölünce başka biriyle birlikte olur diye korkup karısını boğarak katletti

Olay, 30 Mart Salı günü, Balatçık Mahallesi 8790/5 Sokak üzerinde bulunan bir sitede meydana geldi. İddiaya göre, kızları Ceyda Önal'dan haber alamayan ailesi, saat 20.00 sıralarında adrese geldi. Kapıyı açan olmayınca da çilingir çağırdı.Çilingir yardımıyla içeri giren aile, kızlarını yatak odasında hareketsiz yatarken, eşi şemsiye tamircisi Serkan Önal'ı ise elinde bıçakla kanepede otururken buldu. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Gelen sağlık ekipleri, Ceyda Önal'ın yaşamını yitirdiğini belirledi.  

ELLERİYLE BOĞUP, YAKLAŞIK 3 SAAT BAŞINDA BEKLEMİŞ

Gözaltına alınan Serkan Önal, polise, saat 17.20 sıralarında eşiyle tartıştıklarını, bu sırada 2 çocuğunun annesini elleriyle boğarak öldürdüğünü söyledi. Ancak yazılı ifade vermediği reddetti. Eşinin cansız bedeninin başında yaklaşık 3 saat beklediği saptanan Önal'ın son zamanlarda yakınlarına kendisini iyi hissetmediğini, ölümcül bir hastalığa yakalanmaktan ve ölmesi halinde eşinin başka biriyle beraber olmasından korktuğunu söylediği öğrenildi.

Öte yandan Ceyda Önal'ın cenazesi dün Menemen ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Kaynak: DHA