İzmir'de pes dedirten olay! Yardım çadırında hırsızlık yaparken yakalandı...

İzmir'de yaşanan olay pes artık dedirtti. Deprem bölgesinde enkaz alanının çevresine kurulan, arama ve kurtarma ekiplerinin çeşitli ihtiyaçlarının karşılandığı yardım çadırında bir kişi hırsızlık yaparken yakalandı.

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 09:36
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 09:36
İzmir'de pes dedirten olay! Yardım çadırında hırsızlık yaparken yakalandı...

İzmir'de enkaz alanı bölgesinin yakınına kurulan, arama ve kurtarma çalışması yapan ekiplerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılandığı yardım çadırında bir kişi hırsızlık yaparken yakalandı. Vatandaşların uyarısı sayesinde hırsızlık yapan kişi polisler tarafından gözaltına alındı.

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında geçen cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Rızabey Apartmanı enkazı çevresinde kurulan ve arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

VATANDAŞLAR TARAFINDAN FARK EDİLDİ

Öte yandan ekiplerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılandığı yardım çadırlarından değerli eşya çaldığı iddia edilen bir kişi, vatandaşlar tarafından fark edilerek, yakalandı.

POLİSLERİ GÖRÜNCE TOPALLAMAYA BAŞLADI

Yakınlardaki trafik polislerine teslim edilen şüpheli, daha sonra asayiş ekiplerince emniyete götürüldü. Vatandaşlar, hırsızlık şüphelisinin polisleri görünce topallamaya başladığını söyledi.

Emniyetten yapılan açıklamada, enkaz alanındakilerin bu tür kişilere karşı duyarlı olunması ve durumun polise bildirilmesi istendi.

(DHA)