İzmir'de otomobilin üzerine saksı atıp, sopayla zarar verdi!

İzmir Gaziemir'de akli dengesi yerinde olmayan E.Y., bir otomobilin üzerine saksı attı, ardından da sokağa inip sopayla zarar verdi. Araç sahibi Şükrü Durmaz ise isyan etti. 

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2020 11:55
Değiştirme Tarihi: 02.10.2020 11:56
İzmir'de otomobilin üzerine saksı atıp, sopayla zarar verdi!

Akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen E.Y., 2017'de evinin önüne park eden bir otomobilin üzerine çamaşır makinesi attı. Geçen haziran ayında ise bir kamyonete 'Göktaşı düşüyor' diye bağırarak taş yağdırdı. E.Y. bu kez de bir otomobilin üzerine saksı attı. Sonrasında sokağa inerek sopayla otomobile defalarca kez vurdu. Araç sahibi Şükrü Durmaz ise konuyla ilgili şikayetçi oldu.

Konuyla ilgili konuşan Durmaz, "Polis aradı, birisinin aracıma zarar verdiğini ve aracımın başına geçmem gerektiğini söyledi. Geçtiğimde aracımın haşat edildiğini gördüm. Önce saksı atmış, sonra inmiş vurmuş. Polis gelmiş, önce tutanak tutmuş, onlar gittikten sonra yine inip tekrar zarar vermiş. Gaziemir'de bu adamın varlığından haberdardık ancak bu sokakta olduğunu bilmiyorduk. Daha önce bu kişiyi haberlerden görmüştüm. O binada oturduğunu bilseydim, bırakmazdım. Oradakiler genelde uyarıyorlarmış insanları arabalarını park etmesinler diye ancak beni kimse uyarmadı. Benim olayımdan sonra bütün mahalleli dökülmeye başladı. Artık yeter, kendimizden emin değiliz şeklinde. Aracın minimum 10 bin TL'lik zararı olduğundan bahsediyorlar. 3 tane cam kırık, kaportada ve özellikle tavanda ciddi hasar var. Ön kaput ve ızgara gitmiş" diye konuştu. 

"İÇİNDE BEN DE OLABİLİRDİM..."

Durmaz, sözlerine şöyle devam etti:  "Mal canın yongasıdır derler ancak can da gidebilirdi. İçinde ben de olabilirdim, ailem de olabilirdi.” 

(DHA)