İzmir'de lunaparkta halat koptu! 3 yaralı var!

İzmir Gaziemir'deki bir lunaparkta kule asansör oyuncağının halatı koptu. Yaklaşık 2 metrelik yükseklikten düşen 3 kişi hafif şekilde yaralandı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.08.2020 15:19
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 15:19
İzmir'de lunaparkta halat koptu! 3 yaralı var!

Salı akşamı yaşanan olayda, lunaparka gelen aynı aileden bir kadın ve 2 kız çocuğu, kule asansör oyuncağa bindi. Bu 3 kişi, bir anda halatlardan birisinin kopması ile yaklaşık 2 metrelik yükseklikten asansörle aşağı düşerek hafif şekilde yaralandı. Kadın ve 1 kız çocuğu ayakta tedavi olup taburcu edilirken, 1 kız çocuğunun belinde incinme oldu belirlendi. Kız çocuğu da tedavisinin ardından dinlenmesi için evine gönderildi.

"ÜZGÜNÜM, VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM"

İş yeri sahibi Hakkı Yakut, bir açıklama yaparak vicdan azabı çektiğini söyledi. Yakut, "En son gelen müşterilerimizi bindirdik. 2 metreden aşağı düştü. 3 kadın vardı. 2'si ayakta tedavi oldu ancak birisi belim ağrıyor dediği için hastaneye gönderdik. Ertesi gün velilerini aradığımda 'ikisinde bir şey yok, ayakta tedavi oldular, birinin belinde biraz rahatsızlığı vardı korse takıp evine gönderdiler' diye söylediler. Bu cihaz bizim değil, bu saatten sonra paketleyip firmaya göndereceğiz. 2014'den beri buradayız. Bu üzücü kaza yaşandı, keşke olmasaydı. Oldu üzgünüm, vicdan azabı çekiyorum. Benim esas amacım insanları eğlendirmek. İnsanları üzgün görünce kazalardan dolayı bu sefer rahatsız oluyorum. Keşke olmasaydı ama yapacak bir şey yok. Kardeşimize acil şifalar diliyorum. En kısa sürede iyileşmesini diliyorum" diye konuştu. 

Kazanın teknik aksaklıktan dolayı meydana geldiğini öne süren iş yeri sahibi, cihazı kiraladıkları firmaya paketleyerek iade edeceğini sözlerine ekledi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.(İHA)