İzmir'de eski koca dehşeti! Gizem'i boğarak öldürdü, polis aradı...

Gelen son dakika haberine göre, İzmir'in Konak ilçesinde yaşayan ve 2 çocuk annesi olan Gizem Filiz, uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi Aykut H. tarafından boğularak öldürüldü. Cani adam daha sonra polisi arayarak teslim oldu.

Yayınlanma Tarihi: 13.08.2020 18:03
Değiştirme Tarihi: 13.08.2020 18:03
İzmir'de eski koca dehşeti! Gizem'i boğarak öldürdü, polis aradı...

İzmir'in Konak ilçesinde ikamet eden iki çocuk annesi Gizem Filiz, eski koca kurbanı oldu. Ayrıldığı ve şiddet yüzünden eski kocasına uzaklaştırma kararı aldırmasının ardından talihsiz kadın dehşeti yaşadı. Gizem Filiz, eski eşi Aykut H. tarafından boğularak can verdi.

Henüz eve nasıl girdiği tespit edilemeyen Aykut H., Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi olan ve bir mağazada yarı zamanlı tezgahtar olarak çalışan Gizem Filiz'i boğarak öldürdü. Ardından da polisi arayıp cinayeti ihbar etti. Kısa sürede adrese gelen polis ekipleri, Aykut H.'yi gözaltına aldı. Gizem Filiz'in cansız bedeni ise yapılan incelemelerin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Velayeti annelerinde olan çocukların ise Manisa'da yaşayan anneannelerinin yanında oldukları öğrenildi.

'YEĞENİMİ TEHDİT EDİP PEK ÇOK KEZ YOLUNU KESTİ'

Acı haberi alıp gelen Gizem Filiz'in annesi ve dayısı sinir krizleri geçirdi. Genç kadının komşuları da birbirlerine sarılara, gözyaşı döktü. Gizem Filiz'in amcası Cevdet Filiz, yüreğinin yandığını belirtip, "Aykut, yeğenimi daha önce de tehdit edip, pek çok kez yolunu kesmişti. Çok üzgünüz" dedi.

Polis soruşturma başlattı.