İzmir'de büyük facia! Tekne battı, 4 kişi öldü, 5 kişi kurtarıldı...

İzmir Foça açıklarında 10 kişinin bulunduğu tekne açıldıktan bir süre sonra battı. Sahil Güvenlik tarafından 4 kişinin cesedine ulaşılırken 5 kişi sağ kurtarıldı. Kayıp olduğu belirlenen 8 yaşındaki Çınar Ege Göksun'u ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2020 20:12
Değiştirme Tarihi: 02.08.2020 20:12
İzmir'de büyük facia! Tekne battı, 4 kişi öldü, 5 kişi kurtarıldı...

Eskifoça'nın Kumburnu mevkiinden denize açılan ve içinde 10 kişi bulunan 'Egem' isimli tekne Atatürk Adası açıklarına geldiğinde alabora oldu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekihleri sevk edildi. Ekipler batan teknenin yakınları suda yaşam mücadelesi veren ve oldukça yorgun oldukları görülen 5 kişiyi kurtardı. Bitkin halde tekneye çıkartılan 5 kişiye ilk müdahale ekipler tarafından yapıldı.

Bölgede sürdürülen arama-kurtarma çılaşmalarında ise biri 16 yaşında 3 kadın ile 9 yaşındaki bir erkek çocuğun cesedine ulaşıldı. Ölenlerden 1'inin cesedi Foça Bueno Plajı'na getirildi. Diğer 3 kişinin cesedi ile kurtarılan 5 kişi Foça Balıkçı Barınağı'na götürüldü. Kurtarılanlar arasındaki durumu ağır olan bir kişiye sağlık ekipleri ilk müdahaleyi balıkçı barınağında yaptı.

KAYIP 1 ÇOCUK ARANIYOR

Kurtarılan kazazedelerin ifadesinden yola çıkan Sahil Güvenlik ekipleri, kayıp olduğu anlaşılan 8 yaşındaki Çınar Ege Göksun için ise bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. 

Etiketler: izmir - foça - tekne - battı